Největší pozornost na sebe strhl již zmiňovaný Baďura, který na znakařských tratích 50 a 100 metrů a na polohové stovce překonal rekordy nejstaršího pohárového závodu na území České republiky. Na stovce volným způsobem jej napodobil i Verner, semifinalista z nedávného mistrovství Evropy ve Francii.

Mezi 260 závodníky od nás, ze Slovenska, Polska a Rakouska zaujali také reprezentanti tradičního Plaveckého klubu Zlín. Výtečnou formu potvrdila Markéta Strapková, která zvítězila při všech svých pěti startech na 50, 100 a 200 metrů znak a první dohmátla i 50 a 100 metrů volným způsobem. „Na padesátimetrové trati dokonce vyrovnala svůj vlastní osobní rekord," poznamenal ředitel závodu a šéftrenér tradičního Plaveckého klubu Zlín Petr Přikryl.

Strapkové proto patřilo druhé místo celkově mezi ženami. Uspěl i další zlínský znakař Karel Beníček, jenž ovládl dvoustovku a stříbro přidal na padesátce. Eduard Ullmann vyhrál v novém osobním rekordu disciplínu 200 metrů prsa, druhý dohmátl na poloviční distanci a třetí skončil na dvoustovce polohový závod.

Mezi seniory se prosadila rovněž dorostenka Diana Rochovanská. Ta byla druhá na prsařské stovce, na tratích 50 a 200 metrů prsa pak vybojovala třetí místa. Dorostenec Robin Blažek získal druhé místo na znakařské dvoustovce v novém osobním rekordu. Do finálové šestice se ještě třikrát probojoval Martin Tomášek, dále Jan Jelínek a Kateřina Hálová.

Tato zlínská atletka a medailistka ze zimního i letního mistrovství České republiky byla pátá v disciplíně 100 metrů. „Kateřina ukázala mimořádnou schopnost skloubit špičkovou atletiku se závodním plaváním," uvedl Přikryl na adresu své bývalé svěřenkyně, která tradiční Plavecký klub Zlín reprezentuje i v Lize družstev.

„Samotné výsledky i dosažené výkony vypadají zvenku hezky, ale některé silné kluby ve Zlíně nestartovaly. Za dva týdny na republikovém šampionátu očekáváme mnohem větší konkurenci. Přesto nás samozřejmě těší, že jsme v domácím prostředí posbírali tolik medailových a finálových umístění," nechal se slyšet ředitel víkendového závodu.

Pro úplnost doplňme, že na dvě medaile dosáhli v ostré konkurenci i zástupci nového Zlínského plaveckého klubu. Gabriela Chudárková získala bronz na znakařské padesátce stejně jako Beáta Polišenská na trati 50 metrů motýlek. Do finálové šestice se probojoval ještě Lukáš Macek.