„Tento duel rozhodne, zda bude sezona úspěšná, či nikoliv," uvědomuje si kouč Zlína, jehož výběru k vysněnému postupu do play-off stačí Hanačky porazit. Opak by znamenal boje o záchranu. „Pro náš mladý tým, který před sezonou opustilo šest hráček, by boj o medaile byl velký úspěch," připomněl.

Karty jsou opravdu rozdány jasně. Stejně jako před dvěma roky totiž mezi velkými rivaly rozhodne poslední kolo mezinárodní soutěže a navíc vzájemný souboj ve Zlíně. Tehdy domácí vyhráli přesvědčivě 29:15.

„Bylo by skvělé jej takto zvládnout, ale tehdy jsme byli silnější, se zkušenými Tóthovou a Túrociovou v sestavě. Nyní se dá očekávat vyrovnanější boj, do kterého chceme jít aktivně, vytvářet tlak na jejich spojky a současně vycházet ze zajištěné obrany. Herní kvalitu možná má lepší Olomouc, ale my jsme lépe trénovaní a sázíme na týmového ducha. Zde jsou naše přednosti," vidí kouč Zlína.

Už nyní je jasné, že nebude mít k dispozici kompletní složení. Mimo hru je Brandová, řada otazníků visí i nad dalšími z řad opor.

„Situace není jednoduchá, ale ani soupeř není zcela fit, třebaže očekávám, že přijede kompletní. My se ale musíme soustředit jen na sebe a co nejdříve se zbavit nervozity, která bude na obou stranách. Jde o hodně," zopakoval Sabadka, jehož výběr loni, třebaže Hanačky v obou duelech sezony porazil, o gól a bod nakonec zůstal za branami vyřazovacích bojů.

Vítěze dnešního utkání bude v semifinále play-off hraného na dvě vítězství čekat Slavia Praha, naopak poražený stejným systémem odehraje první kolo play-out s Pískem. „Tak dalece se nedíváme, stejně jako nemáme strach o případnou záchranu," dodal Peter Sabadka.