Proč jste po svojí další úspěšné sezoně skončil s cyklistikou?

Dovedly mě k tomu rodinné důvody, protože se musím starat o nemocnou maminku.

Na poslední sezonu ve Slezském poháru ale určitě rád vzpomínáte?

   Samozřejmě. Sezona dopadla nejlépe, jak mohla. Ve Slezském poháru jsem vyhrál 13 závodů. Ovládl jsem mistrovský silniční závod Slezského poháru amatérských cyklistů, prestižní etapový závod ve Slezském poháru a v této soutěži jsem vybojoval celkové prvenství v kategorii padesátníků. Navíc jsem byl v mojí kategorii vyhlášený nejlepším časovkářem a nejlepším vrchařem.

Které závody se Vám nejvíc povedly?

Nejvíc mě potěšilo prvenství ve Velké ceně Aloise Dohnala v Suchdolu nad Odrou. Tento závod jsem vyhrál po dlouhém samostatném úniku. Cenný je také zisk první příčky v Kritérium v Krnově, kde se mi rovněž podařil únik a hlavně přespurtovat specialisty spurtéry. Rád vzpomínám i na první místo v Mokrolazecké 60. V ní jsme společně s Petrem Mitrengou z TŽ Třinec těsně před cílem zlikvidovali náskok vedoucí skupiny.

Kdy jste začínal s cyklistikou?

Jako všichni ostatní kluci jsem v dětství jezdil na kole kolem baráku. Trochu víc jsem se jí věnoval po vojně. Závodně až po čtyřicítce.

Jak se vyvíjela Vaše cyklistická kariéra?

Když mě před deseti lety viděl švagr MUDr Josef Maček, jak ,,trénuji“, tak mi poradil, abych se přihlásil do nějakého cyklistického klubu. Proto jsem oslovil pana Jiřího Režného z holešovského týmu OD Morava a cyklisté z tohoto klubu mě kupodivu vzali mezi sebe. Díky nim jsem se konečně cítil jako závodník. A po zhruba pěti letech jsem přestoupil do FORCE KCK Cykloteam Zlín k panu Daliborovi Kmentovi. V této formaci byly a jsou skvělé podmínky pro trénink i závodění.

Na které závody ve Vaší úspěšné kariéře nejraději vzpomínáte?

Na opakované výhry v Beskyd Tour. V tomto silničním cyklomaratonu jsem zvítězil v roce 2010, 2017, 2018 a 2019. Dařilo se mi také v přerovském silničním cyklomaratonu Mamut Tour. V něm jsem vybojoval první příčku v sezonách 2014, 2015, 2018 a 2019. Rovněž mě těší zisk prvního místa v etapovém závodu ve Slezském poháru v roce 2017, 2018 a 2019 a titul v mistrovském silničním závodu Slezském poháru amatérských cyklistů. Dařilo se mi také v Polsku. V závodu kolem Hory sv. Anny v roce 2017 a ve stejném roce v závodu v Ustroni. Z mistrovství republiky amatérských cyklistů mám ze sezony 2015 třetí místo z časovky na Šumavě a z roku 2018 bronzovou medaili ze silničního závodu ze Suchdolu nad Odrou.

Jaké máte největší zážitky kolem cyklistiky?

Byla to skvělá parta v týmu FORCE KCK Cykloteam Zlín. S reprezentanty tohoto klubu se mi líbily společné tréninky. Rád jsem také závodil. V mojí kategorii šlo vždycky o prestiž.  

Kolik jste v době závodění najezdil kilometrů?

Když jsem bojoval ve Slezském poháru tak za týden zhruba 450 kilometrů. Měsíčně to bylo kolem 1800 kilometrů. V součastné době na kolo téměř vůbec nesednu. Ani kondici si nijak neudržuji.

Co v současné době děláte?

Hlavně se starám o nemocnou maminku.

Jaký měl koronavirus vliv na Váš pracovní a sportovní život?

V práci se střídáme na směny i v kancelářích a obědy si ohříváme v mikrovlnce. Uzavření sportovišť ani jiná sportovní omezeni se mě netýká, protože jsem s cyklistikou skončil. 

Jste pořád v kontaktu s cyklisty FORCE KCK Cykloteam Zlín?

Momentálně moc ne. Maximálně si občas zavoláme.

Jaké máte oblíbené jídlo a pití?

Asi bych to neměl zveřejňovat. Ale je to kuřecí řízek s bramborovým salátem. Z pití si pochutnám na vychlazené kofole a příležitostně na červeném víně.

Při čem si momentálně udržujete dobrou náladu?

Při krátkých procházkách. A také se těším na hezké slunné léto.

Co plánujete na léto?

Na nějakou pořádnou dovolenou nepojedu. Ale chystám se podniknout několik výletů do přírody.

Jaké máme další cyklistické plány?

Závodní cyklistice jsem se věnoval docela dlouhou dobu. V současném období od ní odpočívám a momentálně nemám ani žádné plány.

Chcete ještě něco závěrem vzkázat?

Rodině, kolegům, týmům i soupeřům bych chtěl poděkovat za podporu a za krásné roky strávené s cyklistikou.