Reprezentant kašavského Valachbajk Teamu byl v cíli o šedesát sekund pomalejší. Třetí místo obsadil Martin Velcer z Vizovic (12:04). Tobiáš Tlusták (Zlín, 12:59) skončil čtvrtý, pátý byl Marek Spurný (Machová, 13:14).

,,V závodu jsem chtěl zaběhnout čas po 10:30,“ plánoval Svatopluk Janečka.

To se mu sice nepodařilo, ale s výkonem na přílucké trati byl spokojený.

,,V dusném počasí jsem od startu zvolil ostré tempo a to se mi dařilo držet až do cíle,“ prozradil.

V závodu byl suverénní. ,,Už od úvodních metrů jsem běžel na první příčce a brzy jsem si vytvořil dostatečný náskok před největším soupeřem Martinem Hečkem. V závěru závodu mi sice ubývaly síly, vítěznou pozici jsem však měl pod kontrolou,“ potěšil zlínského matadora Svatopluka Janečku povedený výsledek v oblíbených Přílukách.

Závod žen ovládla třiačtyřicetiletá Eva Blažková (Mattoni Freerun Zlín). Domácí běžkyně zvítězila díky času 14:42. Druhá doběhla s jednapadesátisekundovou ztrátou Michaela Kolářová z týmu Sanasport (15:33), třetí příčku brala za čas 15:46 Divyata Malíšková (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín).

,,Na zlínský dvoumílový běh jsem se už dlouho chystala. Ovšem až letos v červnu jsem se ho poprvé zúčastnila,“ vysvětlovala Eva Blažková.

Závod v Přílukách se jí vydařil. ,,O taktice jsem moc nepřemýšlela. Od začátku jsem ale zvolila rovnoměrné tempo 5 minut na kilometr, které se mi v dusném počasí podařilo udržet. Díky němu jsem vybojovala první příčku Chtěla jsem být totiž brzy v cíli, protože jsem měla odpoledne v práci služku na telefonu,“ prozradila Blažková s úsměvem.

Zlínská vytrvalkyně se ovšem specializuje na jiné závody. ,,V posledních týdnech jsem v trénincích tak krátké úseky neběhala. Připravovala jsem se na polovičního Ironmana PálavaRace,“ přiznala.

Trať v Přílukách se jí ale líbila. ,,Rovinatý profil mi vyhovoval. Proto se do Příluk určitě vrátím,“ slibuje Eva Blažková.

V hodnocení závodu, v němž rozhodoval poměr věku a výsledného času, byli nejlepší absolutní vítězové. Kategorii mužů ovládl 50letý Svatopluk Janečka ze Zlína (10:33). Prvenství mezi ženami vybojovala 43letá Eva Blažková (Mattoni Freerun Zlín, 14:42).

V Přílukách poměřily síly také děti. Na 800 metrové trati v kategorii kluků obsadili nejvyšší medailové pozice mladí běžci ze Zlína. Závod vyhrál osmiletý Martin Vladovič (3:31), před dalším 8letým atletem Václavem Novákem (3:35), bronz bral devítiletý

Antonín Tlusták (3:45), čtvrtý byl pětiletý Ukrajinec z Kyjeva Demian Schevchuk (4:52).

V kategorii holek si pro první místo doběhla jedenáctiletá Aneta Nováková (4:03). Druhou pozici obsadila Izabela Erbenová (obě Zlín, 4:41).

Červnového Běhu na 2 míle ve Zlíně se zúčastnilo celkem 34 běžců. Z toho bylo 19 mužů, 8 žen a 7 dětí.

Další dvoumílový běh se v Přílukách koná v sobotu 2. července.