„Hráčky z první desítky se asi očekávat nedají, ale pár tenistek z žebříčku okolo padesátého místa k nám určitě přijede,“ je optimistou předseda TK SK Zlín Milan Kalus.

„Seznam přihlášených se zatím krystalizuje, takže ještě nechci mluvit o konkrétních jménech. Ale s ohledem na vyšší dotaci a skutečnost, že Český tenisový svaz a generální sponzor zajišťují i kompletní služby, věřím ve výrazné zkvalitnění startovního pole.“

Na loňskou premiéru, kdy se na antukových kurtech na Vršavě představily talentované české i zahraniční hráčky, všichni rádi vzpomínají. O turnaj s tehdy 50tisícovou dotací byl nejen divácký zájem, ale všichni zúčastnění na pořadatele pěli pouze chválu, včetně zástupců Českého tenisového svazu.

„Proto se rozhodli naši aktivitu ocenit navýšením dotace a zvýšení prestiže. Turnaj ve Zlíně se stane navíc Mezinárodním mistrovstvím České republiky žen, což je další ocenění,“ pochvaluje si Kalus.

Zlínský tenisový klub by opět rád ještě zkvalitnil zázemí nejen pro hráče, ale i tenisové fanoušky.

„Navážeme na loňskou organizaci a ještě je pokusíme udělat další krok vpřed. Loni nás mile zaskočil velký zájem diváků. Proto zvažujeme, že bychom na centrálním dvorci zajistili v době rozhodujících zápasů mobilní tribunu i na druhé straně,“ slíbil předseda klubu, jehož těší i zájem České televize.

„Opět se tenis ve Zlíně více dostane do povědomí, navíc máme příslib od města i kraje, že se budou na pořádání finančně podílet. Výše dotace je zatím v jednání,“ odmítl být konkrétní předseda.

Premiérový ročník ve Zlíně v červnu vyhrála Klára Zakopalová po finálovém boji s Petrou Kvitovou. Na domácí antuce se představila i řada zlínských odchovankyň v čele s Renatou Voráčovou.

„Také letos dostanou divoké karty. Český tenisový svaz pořádá tyto turnaje hlavně s účelem, aby naše nadějné juniorky se těchto turnajů mohly zúčastnit a měly konfrontaci se zahraničními hráčkami. Proto těm nejlepším dává volné karty ke startu,“ potvrdil Kalus.

„Ze Zlína to v dobrém slova smyslu hrozí Kubičíkové, která je v juniorské reprezentaci. Když ne do hlavní soutěže, určitě by si měla zahrát alespoň kvalifikaci,“ dodal předseda zlínského tenisového klubu.