Tři medaile získala 17letá Gabriela Chudárková, která na 50 i 100 volný způsob obsadila druhé místo a na 200 volný způsob dohmátla třetí.

„ Přestože jsme v plné přípravě probíhající letní sezóny, vylepšila si Gábina na všech kraulových tratích osobní rekordy a současně vytvořila nové zlínské dorostenecké rekordy. Na 100 kraul dokonce překonala i rekord dospělých. To je výborný příslib pro blížící se letní mistrovství dorostu a dospělých, která se budou konat na počátku, resp. v půli července," ocenil výkon talentované plavkyně trenér Vilém Čejka.

Mezi muži doplaval 18letý Lukáš Macek na třetím místě na 50 prsa a slušně si vedli i další dorostenci.

„Lukáš mimo prsové padesátky startoval i ve svých doplňkových disciplínách, kde si výrazně vylepšil osobní rekordy. Na motýlkové padesátce a polohové dvoustovce se dokonce probojoval do finále. Ještě více mě postupem do finále překvapila 16letá Monika Langerová, která za vylepšený osobní rekord na 50 znak brala osmé místo. Další naši dorostenci sice zůstali před branami finále, ale dalším vylepšením osobních rekordů posílili nominační jistotu na červencová se mistrovství," těšilo trenérku Hanu Mackovou.

Úspěšnou bilanci uzavřely smíšené štafety. Kvarteto Lukáš Macek, Jan Slíva, Petra Vybíhalová a Gabriela Chudárková vybojovalo na 4×50 volný způsob bronzovou medaili a obměněná čtveřice startující ve složení Monika Langerová, Lukáš Macek, Jan Slíva a Gabriela Chudárková doplavala v novém zlínském rekordu dospělých na 4×50 polohový závod pátá.

V Pardubicích se představili i zástupci Plaveckého klubu Zlín. Nejlépe si z nich vedl Jan Jelínek, jenž na 200 prsa vybojoval bronzovou medaili.