Jeho počin je o to cennější, že do soutěže odstartoval ve voze Škoda Fabia S2000, s nímž až doposud neměl vůbec žádné zkušenosti. Svůj Ford Fiesta S2000 totiž naboural již v tréninku.

„Naším cílem proto bylo vůbec odstartovat, neboť dohodnout v rekordně krátkém čase pronájem konkurenceschopného vozu bylo velmi náročné a hektické. Teprve necelých 24 hodin před startem jsme získali jistotu, že soutěž vůbec zahájíme,“ vrátil se Tarabus k obrovským potížím, které jej před závodem provázely.

Samotná účast v jednom z nejprestižnějších domácích podniků proto byla za daných okolností spíš třešinkou na dortu. „Přestože jsme jeli v úplně jiném voze, udrželi jsme si svůj standard. Špička nám opět ujížděla, další posádky jsme ale dokázali udržet za zády a na své konto jsme tak přidali další body, i když osobně si myslím, že bylo v našich silách zajet ještě lepší výsledek,“ uvedl aktuálně čtvrtý muž domácího šampionátu.

V odlišném voze, než s kterým běžně startuje v aktuální sezoně, se ale do zbytečného riskování nepouštěl. „Hlavně v první etapě jsme se s autem spíš sžívali a hledali jsme optimální nastavení, z toho pramenily i některé chyby. Paradoxně se nám však v sobotu dařilo víc než v neděli, kdy se před nás dostaly ještě některé další posádky. Samotné auto ale na celkový výsledek příliš velký vliv nemělo. I ve fiestě bychom se pohybovali zhruba stejně,“ dodal 33letý jezdec.