Rakušanka se pokusí o nápravu reputace, neboť naposledy zde vypadla již v prvním kole. „Pevně věřím, že se jednalo jen o výpadek. Pokud si udržela podobné žebříčkové postavení jako loni, musela v průběhu roku dosáhnout pěkných výsledků. Očekávám, že tentokrát bude patřit mezi favoritky na vítězství,“ tipuje předseda TK SK Zlín a zástupce ředitele turnaje Milan Kalus.

Podnik, který je dotován 50 tisíci americkými dolary, oproti předchozím ročníkům nepřilákal žádnou z tenistek první stovky. Přesto slibuje zajímavou podívanou. Jestliže se zde loni vítězstvím odrazila zpět do velkého tenisu Němka Groenefeldová, nyní se zřejmě o podobný kousek pokusí Španělka Marta Marrerová, před pěti lety 47. hráčka světa. Po zranění hledá formu, a třebaže v květnu vyhrála desetitisícový turnaj v Badaloně, nyní jí náleží až 660. příčka. „Tak výrazná osobnost jako Němka, ale asi není. Její jméno mi příliš neříká, ani nevím, jestli dokázala někoho porazit z top ten. Rád se nechám jejím výkonem překvapit,“ konstatoval předseda.

Prestižní turnaj, který je po pražském Openu druhým nejvýznamnějším ženským podnikem v Česku, startuje zítra třídenní kvalifikací, do které z řady domácích tenistek zasáhnou i dvě zlínské odchovankyně - Martina Kubičíková a Karolína Vlachová. „Bylo by pěkné, kdyby se alespoň jedna probojovala do hlavní soutěže,“ přeje si Kalus.

Pořádající oddíl premiérově připravil zajímavý doprovodný program. „Na velkých podnicích jsou podobné akce již samozřejmostí, proto jsme se k tomuto kroku odhodlali také. V rámci Zlínských tenisových dnů bychom chtěli do našeho areálu Vršava přilákat nejen co nejvíce diváků, ale také zpestřit program samotným hráčkám,“ prozradil hlavní myšlenku chystané akce, která potrvá souběžně po celou dobu turnaje.

„V úterý primátorka města přijme hráčskou výpravu, v průběhu týdne máme pro tenistky nachystány výlety za krásami Zlínského kraje,“ potěšil Kalus všechny aktivní účastnice mezinárodní akce.

Pro diváky je program ještě pestřejší. „Během týdne se v našem areálu budou prezentovat sponzoři, nebudou tak chybět prodejní stánky a výstavy. Vrchol akce přijde v sobotu, kdy proběhne tenisový turnaj VIP osobností, mimo jiné za účasti fotbalistů Antonína Panenky a Karola Dobiáše, tenisty Jiří Nováka, hokejistů Petra Čajánka a Jiřího Marušáka nebo herce Pavla Zedníčka. Všichni budou samozřejmě k dispozici pro lovce autogramů,“ láká nejen tenisové nadšence Milan Kalus.