Osmnáctiletou odchovankyni zlínského klubu čeká ostrý start na domácím mezinárodním turnaji ITF Smart Card Open by Monet+. Druhý nejvýznamnější turnaj České republiky startuje o víkendu na zlínských kurtech na Vršavě kvalifikací, do níž zasáhne i Vlachová.

Letos se už představila na zimním podniku v Přerově, avšak pouze mezi juniorkami. „Vypadla jsem v prvním kole, ale na Vršavě to bude úplně něco jiného. Před turnajem mám trošku respekt, protože mezi dospělými to bude má premiéra. Budu se snažit zahodit ostych a hrát uvolněně, protože favoritkou nejsem, takže nemám co ztratit. Doufám, že domácí prostředí bude pro mě výhoda,“ přeje si nadějná zlínská hráčka, jež si žádné velké cíle nedává.

„Chtěla bych hlavně projít přes sobotní kvalifikaci. Pokud se mi ale podaří dostat se do hlavní soutěže, byla by to pro mě třešnička na dortu,“ doufá tajně studentka Gymnázia Tomáše Garrigua Masaryka.

K bílému sportu ji přivedli oba rodiče, na zápasy se ale chodí dívat především její otec Rostislav, zlínská hokejová legenda. „Na turnaj ale přijde celá rodina. Nejvíce mě hecuje taťka s bráchou. Ale především taťka, který mě chce dostat do herní pohody, abych podala co nejlepší výkon. A taky mi v hledišti bude držet palce můj přítel a ještě nějací známí,“ prozradila Vlachová, která se tenisu věnuje již deset let.

„Bez podpory rodiny by to rozhodně nešlo. Je mým základním stavebním kamenem, o který se mohu vždy opřít jak po psychické stránce, tenisové, tak i finanční. Celá sezona totiž stojí okolo padesáti tisíc, což není málo. Jen za rakety dám asi deset tisíc,“ spočítala Karolína Vlachová, která preferuje útočný styl.

„Stejným způsobem hrají i ruské tenistky Dinara Safinová a Světlana Kuzněcovová. Ale vyložený vzor nemám. Spíše sleduji všechny hráčky a od každé se snažím odkoukat dobré věci,“ prozradila.

A jaké plány do budoucna má 70. hráčka domácího ženského žebříčku? Rozhodně odvážné! „Tenisem bych se chtěla živit. Myslím, že na to mám, i když konkurence je veliká,“ netají vysoké ambice Karolína Vlachová, jež po zlínském turnaji zamíří na turnaje do Švýcarska.