Reprezentant Štítné nad Vláří ve finálové skupině postupně porazil Rostislava Gažáka (Kunčičky u Bašky) 6:4, poté prohrál s Antonem Oškrobaným z Považské Bystrice 3:6, podlehl Milanovi Rolincovi (Opatovice) 3:6 a zdolal zlínského veterána Dušana Machalu 6:3.

,,Pro účast v Ostravě jsem se rozhodl až na poslední chvíli. Chtěl jsem si vyzkoušet zahrát na špičkovém povrchu ve skvělém tenisovém prostředí, kde občas trénuje i Petra Kvitová,“ přiznal Josef Hnaníček.

Na severu Moravy se mu dařilo.

,,V utkání s Gažákem se mi dařil servis. Soupeře z Kunčiček u Bašky jsem přehrával také přesným forhendem i bekhendem. V duelu s Oškrobaným, kterého turnaj v Ostravě zastihl v skvělé formě, jsem ztratil úvodní podání. Tenista z Považské Bystrice brejk v dalším gamu potvrdil. Ve zbytku střetnutí už jsem si nestihl brejk vzít zpět, proto Anton dotáhl zápas do vítězného konce. Také s běhavým a bojovným Rolincem to byl těžký duel. Pro tenistu z Opatovic nebyl žádný míč ztracený. V zajímavém souboji s Machalou už bylo vidět, že jsem si na povrch v ostravské hale zvykl. Dušana se mi dařilo rozběhat a výměny jsem zakončoval vítěznými údery,“ užíval si tenisový pobyt v Ostravě spokojený Hnaníček.

Na severu Moravy se hrál také turnaj Jašek Cup. V něm byl úspěšný Libor Zapletal. Tenista ze Lhotky u Zlína si v rozhodujících duelech v semifinále poradil s Janem Nahodilem z Valašských Klobouk. Nahodil z utkání za stavu 4:2 pro zranění odstoupil. Ve finálovém zápase Zapletal porazil Slováka Luboslava Turzu z Ilavy 6:2.

Turnaj Ridera Cup se hrál na třech kurtech s umělým povrchem s parametry ATP/WTA v tenisové hale v Ostravě - Vítkovicích. Bojovalo se v něm o body v české Senior´s Tour 2023. Zahrálo si v něm 16 tenistů. Turnaj sponzorsky podpořil domácí tenista Pavel Remiáš.