„Hráli jsme ve známé Stockholmské hale Globen a také ve dvou přilehlých halách Anexet a Helvet. Zúčastnilo se ho 3316 stolních tenistů a tenistek z jednašedesáti zemí. Zápasy se hrály na 133 stolech, k dispozici bylo dalších čtyřicet tréninkových stolů," přiblížil mamutí podnik na severu Evropy slavičínský sportovec.

Kučera, jenž ve Stockholmu nastoupil v mužské kategorii 65-69 let, měl ve své společnosti 322 soupeřů. Ti byli rozděleni do 82 skupin a ve své skupině stolní tenista z Valašska pokořil vždy ve třech setech Slováka Horváta, bronzového medailistu z posledního mistrovství světa v Číně Weisse z Německa a Japonce Naru. „Obranáře Weisse jsem udolal důrazným, ale trpělivým útokem. Musel jsem však měnit intenzitu útoků jak v tvrdosti, tak i v rotacích," prozradil Kučera.

Ve vyřazovacích soubojích pak postupně porazil Szalaie (Maďarsko) 3:0 (6, 9, 7), Argentince Larssona 3:0 (4, 3, 3), Punu z Austrálie 3:0 (4, 5, 3) a Němce Warlise rovněž 3:0 (8, 8, 8). „Szalaie jsem vyřadil díky dobrému podání a v tomto duelu se mi dařil i bekhendový útok. Larsson ani Puna nenašli zbraň na materiál na mé raketě. Těžká byla partie s Warlisem. Toto střetnutí jsem získal zásluhou velké bojovnosti," zavzpomínal Kučera, jehož v následném čtvrtfinálovém utkání vyřadil po boji reprezentant Německa Lieck po výsledku 1:3 (-9, 9, -3, -9). „Škoda že jsem v tomto zápase nedokázal dovést do vítězného konce vedení 9:7 v prvním setu," litoval stolnětenisový matador.

V soutěži čtyřher pár Kučera, Tajč vyhrál svoji základní skupinu a v play off postoupil do 3. kola. Tam ovšem naši dvojici zastavil německý debl Giesmann, Ott 2:3 (-3, 6, 2, -11, -5). „Ve čtvrté sadě jsme neproměnili dva mečboly. Škoda, protože jsme měli dobrý los, při kterém se dalo možná postoupit až do čtvrtfinále," zklamaně konstatoval Jaroslav Kučera, který se přes léto chystá vyřešit drobné zdravotní problémy s kýlou.

Příští rok se koná mistrovství Evropy v německých Brémách. V roce 2014 uspořádá světový šampionát Nový Zéland, o rok později se evropské mistrovství uskuteční ve finském Tampere. A v sezoně 2016 se nejlepší světoví stolnětenisoví matadoři sejdou na šampionátu v Alicante ve Španělsku. (hot)