Členka otrokovické Jiskry završila skvělý rok 2023 triumfem na halovém oblastním přeboru, postupem na mistrovství České republiky žen, které se od příštího úterý koná v Havířově.

„Momentálně se cítím dobře. Vždycky, když někam jedu, chci postoupit alespoň do druhého kola. Pokaždé ale sebe sama překvapím. Věřím, že i teď to bude stejné," přeje si.

Na oblastním přeboru v Tišnově dokráčela až na vrchol. Postupně porazila Nikitu Kovářovou, Lucii Zourkovou a Emmu Dvořáčkovou, ve finále si pak poradila s Viktorií Židelovou a zaslouženě slavila jeden z největších úspěchů kariéry.

„Nejtěžší asi bylo semifinále. S Emmou Dvořáčkovou z Brna se dobře známe. Bylo to pro mě fyzicky i psychicky hodně náročné utkání, nakonec jsem z toho vyšla lépe já. Přišlo mi, že soupeřka už ke konci nevěděla, co má dělat," líčí.

Prici tak na Brněnsku navázala na předcházející úspěchy. Letos v létě i v zimě kralovala na přeborech mezi dorostenkami, do finále se dostala i venku mezi ženami.

S kamarádkou Eliškou Ticháčkovou byla navíc třetí ve čtyřhře na Pardubické juniorce.

Tenistky ze Slovácka Kristýna Jurková (vlevo) a Terezie Prici skončily na krajských přeborech druhé ve čtyřhře.
Ženy Tenisu Slovácko opanovaly krajské přebory, Prici si zajistila účast na MČR

Sympatická dívka se tenisu věnuje od pěti let. Na kurt ji přivedla starší sestra Viktorie.

„Začala s ním dřív. Když jsem ji viděla v akci, chtěla jsem to zkusit taky a už u toho i zůstala. Žádné jiné sporty jsem v dětství nedělala," přiznává.

Rodačka z Napajedel je členkou klubu Jiskra Otrokovice, o její vývoj se stará trenér Stanislav Nebojsa.

Posledních pět let ale dojíždí do Starého Města. Na Rybníčku se připravuje pod vedením trenérů Michala Tabary a Pavla Štěpánka.

Mezi přednosti šestnáctileté hráčky patří agresivní hra, nejoblíbenějšími tenisovými údery jsou ritern a backhand.

„Nejsem moc trpělivá. Výměny se snažím ukončit co nejdřív. I proto často chodím do kurtu pro vítězné údery," přiznává s úsměvem.

Fotbalista Mistřic Ondřej Polášek.
Z traktoru skáče přímo na hřiště. Polášek pomáhá Mistřicím k postupu do přeboru

Zlepšit musí hlavně fyzickou kondici. V zápasech se ale cítí čím dál lépe.

Studentka druhého ročníku otrokovického gymnázia má v televizi radši mužský než ženský tenis. Obdivuje legendárního Švýcara Federera, líbí se jí Grigor Dimitrov.

Price má však blíž k Řecku než k Bulharsku. Na jihu Balkánského poloostrova má totiž rodinu, pochází odtud její dědeček. „Ale ještě nikdy jsem tam nebyla," přiznává.

Kdyby mohla, více by cestovala i po zahraničních turnajích. „Bohužel nemám žádného sponzora, takže musím hrát jenom tady v Česku," dodává.

I tak se snaží prokousat mezi tuzemskou elitu, dostat se co nejdál. Našlápnuto má slušně, snad o dívce s talentem i netradičním českým příjmením ještě uslyšíme.