„Mým cílem bylo zlepšit si loňské osmé místo, ale na vítězství jsem to neviděl. Konkurence zde byla silná, osobně jsem favorizoval Honzu Čelůstku. Jsem opravdu překvapený a šťastný,“ zářil v cíli štěstím zlínský závodník.

Z druhého místa se v podniku konaném v Novém Hrozenkově radoval Vojtěch Bednarský (1:05:34), bronz bral Jan Čelůstka (1:05:56).

„Asi mi nejvíc pomohl běh – dělal jsem dříve orientační běh a tím jsem měl v kopcích výhodu. A pak mi pomohlo, že mi týmový kolega Zdeněk Orner půjčil lepší kolo. Oproti loňsku se mi opravdu jelo o moc líp,“ zhodnotil spokojeně člen týmu Titan Trilife.

Mezi ženami s převahou zvítězila jedna z favoritek, Helena Karásková, dříve Erbenová (1:13:55). Ta si v cíli nemohla vynachválit atmosféru i trať.

„Poprvé jsem viděla před dvěma lety v televizi reportáž z Valachy Mana a řekla jsem si, že na něj musím zajet. Až letos to vyšlo a jsem nadšená. Trať mi perfektně sedla, hlavně to, že je kratší plavání. Kolo bylo výživné, ale příjemně pestré, byly v něm těžké výjezdy, hezké sjezdy i rychlé silniční pasáže. Jsem nadšená, kolik tu bylo lidí, byl to super závod po všech stránkách,“ konstatovala Erbenová.

Valachy Man si nenechal ujít ani loňský vítěz František Kubínek. Po těžké nehodě sice stále rehabilituje, a na trať tedy nemohl vyrazit, pořadatelé ho ale pozvali, aby se letos stal patronem a startérem závodů dětí.

„Jsem moc rád, že jsem tu mohl být, byla tu suprová atmosféra, takové věci mi hrozně pomáhají. Moc jsem si to užil, úplně jinak než jako závodník. Líbilo se mi, kolik tu bylo dětí, že do toho jdou, to je skvělé,“ řekl František Kubínek, který sám s triatlonem začínal v 8. třídě.

O Valachy Man, čtvrtý závod pětidílné série Valachy Tour, byl velký zájem. Prakticky týden před jeho startem byl vyprodán a zúčastnilo se jej 310 dětí a 690 dospělých. Poslední závod – Běhej Valachy – je na programu 30. října ve Velkých Karlovicích.