Titul na Mladoboleslavsku získala poosmé v kariéře za čas 49:47 Pavla Havlíková (LAWI junior Team). Stříbro brala Nikola Nosková (SD Worx, 50:38), třetí skončila Karla Štěpánová (Majola Pushbikers MTB, 51:22).

,,Rovinatá technická rozbahněná trať v těžkém terénu mi příliš neseděla. Hodně mi totiž brala síly. Nicméně v závodu se mi jelo dobře,“ tvrdí dvaadvacetiletá Tereza Tvarůžková.

Se svým výkonem v Jabkenicích však byla jenom částečně spokojená.

,,V závodu se projevilo, že mi zatím chybí síla. Na tom musím ještě zapracovat,“ plánuje reprezentantka klubu Expres CZ – Tufo Team Kolín.

Tvarůžková měla hned na začátku roku odletět na soustředění na Mallorcu.

,,Nejasnosti v Covid testu mě však na Baleárský ostrov nepustily. Nemám ale žádné příznaky a jsem úplně v pořádku. V dalších dnech se ovšem budu připravovat jenom doma na válcích a trenažéru,“ má hodně divoký rozjezd do roku 2021 bikerka a cyklokrosařka z Valašska.

Na šampionátu v Jabkenicích měl závodit také Radim Grebik (FORCE KCK Cykloteam Zlín). Ten se však na start nakonec nepostavil.

,,Při pátečním tréninku jsem pod nánosem bahna zlomil koncovku rámu. Zlomený díl se mi už nepodařilo sehnat,“ vysvětloval Grebik.

,,Na podzim se však pokusím na cyklokrosové závody znovu a leště lépe připravit,“ slibuje vsetínský triatlonista klubu Titan Trilife Zlín a cyklokrosař FORCE KCK Cykloteam Zlín Radim Grebik.