„Marodka je pořád velká a kádr úzký. Stále nám chybí spousta hráček,“ povzdechl si slovenský kormidelník, který musel doplnit soupisku ženského týmu o další tři dorostenky.

Cenné zkušenosti v mezinárodní soutěži budou sbírat Zahradníčková, Mrázková a Chludová.

Ve hře je i případné posílení mladého týmu, nejen zlínští činovníci ale vědí, že moc volných hráček na trhu není.

„Není kde brát,“ říká Spuchlák.

Vystačit si tak musí se současným družstvem.

„Známe realitu. Víme, že nás ještě čeká spousta práce, ale o postup do play-off se chceme porvat. Byla by velká škoda, kdybychom toho nevyužili a dobře rozehranou sezonu ztratili,“ cítí slovenský kouč.

Házenkářky Zlína vstoupí do nového roku dnes od šestnácti hodin proti mistrovskému Mostu.

Černí andělé prožili turbulentní závěr loňského roku. V domácí hale v parádní kulise ovládli Český pohár, pak si dali dvojitou oslavu Silvestra a teď znovu do práce. O víkendu cestují hráčky Baníku na Moravu, kam si jedou pro dva body.

„Soupeř je velkým favoritem. I když hrajeme doma, Most má tréninkový i herní náskok,“ ví Spuchlák.

I když pohled na tabulku dává šanci na vyrovnaný souboj, zdání spíše klame. Zlíňanky ale favoritovi zadarmo nic nedají. Ani hráčky Mostu ale soupeřky nepodcení.

„Zlín je kvalitní a silný soupeř, kde působí řada hráček, které mají i přes svůj relativně nízký věk dostatek interligových zkušeností. Jeho současnému umístění v tabulce velmi napomohl vynikající los, kdy ideálně využil příležitosti a na domácí půdě získal potřebné body,“ uvedl asistent trenéra Černých andělů Peter Sabadka.

Známý slovenský trenér ve Zlíně dříve působil. Protivníka tedy dobře zná.

„V našich silách je, abychom je soupeře zdolali. I s ohledem na rostoucí tendenci našich výkonů v turnaji Final four před koncem roku,“ prohlásil Sabadka.

Spuchlákův tým ale letos nepatří mezi otloukánky. Zatímco v loňské sezoně se pouze zachraňoval, vánoční svátky prožil hráčky Zlína jako třetí nejlepší český tým na pátém místě tabulky. Před Olomoucí, Porubou nebo dokonce Slavií.

„Až leden a první půlka února ukáže, na co doopravdy máme,“ říká Spuchlák.

Ten tradiční rivaly momentálně vůbec neřeší. „Soustředíme se na nejbližší zápas. Dál se nedíváme,“ tvrdí.

I když Zlín celý ročník bojuje s rozsáhlou marodkou, alespoň los je pro něj příznivý. Hned pět i z následujících šesti utkání odehraje doma. V sobotu hostí Most, první polovinu základní části zakončí za týden proti nedalekému Veselí nad Moravou. Pak přijdou na řadu souboje s Bánovci, pražskou Slavií a Porubou.

„Kdybychom byli kompletní, byla by to pro nás větší výhoda. Takto se rozdíly smazávají. Soutěž je vyrovnaná, každý může porazit každého,“ připomíná Spuchlák.

Házenkáře čeká tradiční Turnaj generací

Sportovní hala Euronics bude celou sobotu 5. ledna patřit házenkářům i házenkářkám. Zlínský klub totiž pořádá tradiční turnaj generací. Každoroční akce letos startuje v 9.30.

O vítězství se utkají čtyři týmy bývalých i současných hráčů, utkání žen je na programu ve 12.25. Ještě předtím přijde na řadu slavnostní nástup a focení družstev.