„Naše trojka odehrála celou sezonu velmi kvalitně a postup do první ligy není žádným překvapením. To, že jsou nejlepší, potvrdili i toto kolo, které opět vyhráli, a to s náskokem čtyř bodů nadMOCK Svitávkou 3. Příští rok budou hrát kluci 1. ligu a do té doby musejí zlepšit nahrávky. Čekají je sice nebezpečnější soupeři, ale nemám strach, že by se tam neudrželi,“ netají se šéftrenér zlínského klubu Pavel Landt.

Výraznější drama se odehrávalo na opačném konci tabulky. Zlín II musel z důvodu nemoci obou hráčů vynechat první kolo ligy a do závěrečného turnaje vstupoval z posledního místa se ztrátou dvou bodů na Spartak Chrastavu 2.

Trenér k záchraně týmu podotýká: „V sestupovém ohrožení na začátku turnaje byly tři týmy a až do poslední chvíle nebylo rozhodnuto, který z nich bude v příštím roce v této soutěži chybět. Každý zápas naší dvojky byl téměř infarktový. Klíčovým okamžikem byla určitě výhra nad Chrastavou 2, kde Milan Chovančík vstřelil vítězný gól na 3:2 pár sekund před koncem. Vítr z plachet nám poté vzala vysoká prohra s Favoritem Brno 3. O tom, zda sestoupíme my nebo Chrastava, nakonec záleželo na posledním zápase mezi Chrastavou 2 a Svitávkou 3. Štěstí ale stálo při nás a zápas skončil nerozhodně 7:7. Celkově jsme měli lepší skóre, a tak jsme se v lize udrželi,“ zhluboka si oddechl kouč Pavel Landt.