Zádveřický pilot mezi moravskými vinicemi sice pomýšlel na lepší výsledek, k němuž měl také nakročeno, konečné deváté místo bral přesto s nadhledem, neboť ve voze Škoda Fabia S2000 letos sbírá především zkušenosti.

„Určitě lze najít řadu pozitiv. Odjeli jsme desítky ostrých kilometrů, autu jsme neublížili a také získané body do celkového hodnocení šampionátu se počítají,“ začal se svým hodnocením víkendové soutěže Antonín Tlusťák. Tomu vyšla zejména první etapa, když po sedmé rychlostní zkoušce figuroval dokonce na šesté příčce.

„Pocitově to během prvního dne nebylo vůbec špatné. Oproti Krumlovu jsme zrychlili, dosažené časy potvrzovaly určitý pokrok, ale trochu mě štvalo, že na špičku ztrácíme pořád docela hodně,“ přiznal zádveřický jezdec. „Nasazení nám přitom nechybělo, snažili jsme se být o něco agresivnější, jenže z toho pramenily také chyby a některé krizovky,“ doplnil.

Druhý den to ale o mnoho lepší nebylo, spíš naopak. „Myslel jsem si, že jsme zrychlili. Alespoň z auta to tak vypadalo. Ovšem výsledné časy hovořily o něčem jiném,“ kroutil hlavou Tlusťák, před kterého se dostali i Triner s Arazimem na produkčních vozech. „To však nebyla žádná ostuda, protože hustopečská trať těmto autům seděla o něco lépe. Vždyť i Venca Pech ujížděl Valdovi nebo Romanu Krestovi,“ poznamenal.

On sám se ještě několikrát pokusil šlápnout na pedál, leč v konečných výsledcích už k žádnému posunu nedošlo. „Z naší strany to chce především trpělivost. Ještě potřebujeme pár závodů k tomu, abychom si na čtyřkolku zvykli,“ připomněl Tlusťák skutečnost, že s novou dvoutisícovkou brázdí domácí i mezinárodní tratě teprve od tohoto roku. „Nemá cenu zbytečně riskovat a lámat něco přes koleno. Ono to musí přijít samo,“ říká smířeně.

V Hustopečích se dala jeho opatrnost pochopit i z dalšího důvodu. Hned po závodě totiž začal chystat vůz do Belgie, kde o víkendu svým čtvrtým podnikem pokračuje mistrovství Evropy. V úvodních dvou dílech Tlusťák bodoval, a přestože v Polsku nestartoval, v průběžném hodnocení šampionátu starého kontinentu mu aktuálně patří desáté místo. „V Polsku uspělo několik domácích jezdců, kteří tamní trať znají velmi dobře. V Belgii se budu chtít vrátit opět na vyšší příčky,“ řekl ke svým plánům 27letý jezdec.