„Jediné, co mi kazilo radost ze samotné soutěže, bylo velké množství vody a déšť. Vzhledem k tomu, že to byl můj první start v novém autě, musel jsem být trochu opatrnější,“ přiznal Tlusťák. Po celou sobotu ale zajížděl vyrovnané časy a kolem sedmé příčky se držel od začátku do konce. „Jel jsem vyrovnaně bez zbytečného rizika a výraznějších chyb. S výsledkem jsem spokojený, protože se jednalo o vydařený test,“ doplnil.

K výměně techniky mezi ním a Romanem Krestou došlo na žádost úřadujícího mistra republiky, který stále cítí šanci na obhajobu titulu. V nadcházející Barumce ale nutně potřebuje uspět. „Roman je bojovník a pro dobrý výsledek chce udělat maximum. Ukazuje se, že Škoda Fabia S2000 je momentálně asi nejlepší dostupný vůz ve startovním poli, a protože jsme přátelé, kontaktoval mě, zdali by mi nevadilo prohodit si pro Barum Rally auta,“ popsal zádveřický pilot výměnu obou speciálů.

On sám sice částečně ztratí, na druhou stranu svému kamarádovi úspěch přeje. „V mém podání se nebude jednat o takový rozdíl. Navíc každá zkušenost v novém autě je pro mě plus. Před Barumkou ještě udělám pár testů, Roman mi pomůže s vyladěním a myslím si, že budeme na tento závod, v němž bodujeme do evropského šampionátu, dobře připraveni,“ myslí si Tlusťák.

Mnohem větší šance však v novém autě dává Krestovi. „Roman je mistr v nastavení vozu. Nikdo v České republice neumí připravit auto tak jako on. I proto si myslím, že ve škodovce budou jeho šance na úspěšný počin mnohem větší. V jeho rukou dostane auto úplně jiný rozměr a určitě bude rychlejší než ve stávajícím peugeotu. Diváci se tak mají na co těšit,“ očekává úřadující mistr Evropy v kategorii dvoukolek.