V úvodním klání na Jänner Rallye pilot vozu Škoda Fabia S2000 nebodoval.

„Konkurence bude veliká i tentokrát, nicméně na body bychom rádi dosáhli," nastínil zádveřický pilot, že pokud vše dobře půjde, desítka by jej uspokojila. Vycházet přitom může ze své loňské premiéry v Lotyšsku, při níž obsadil sedmnáctou příčku.

„Tenkrát to byl pro nás úplně nový závod, žádné zkušenosti jsme s ním neměli. Jedná se o dost rychlou trať plnou horizontů a prudkých zatáček. Neměli jsme úplně optimálně napsaný rozpis, vyrobili jsme pár chybiček, což následně ovlivnilo i celkovou pohodu v autě," vybavuje si Tlusťák.

Tento víkend by měla být situace příznivější. A to hned z několika důvodů.

„Hodně si slibuji od návratu Honzy Škalouda na sedadlo spolujezdce. Ostatní kluci samozřejmě odvedli v předchozích závodech také perfektní práci, nicméně s Honzou jezdíme již sedm osm let a on za tu dobu přesně ví, co potřebuji. Správné čtení bude hodně důležité," tuší 31letý soutěžák.

Pohodu může čerpat také z vydařeného sobotního klání v Litvě, kde obsadil v Halls Winter Rally solidní páté místo.

„Tuto soutěž jsme pojali jako výborný zimní test, na výsledek jsme až takový důraz nekladli a zbytečně jsme neriskovali. Přesto se nám povedlo zajet několik velmi dobrých časů, takže můžeme být spokojení. Trať byla rychlá, hodně se skákalo a něco podobného čekáme i v Lotyšsku," prohlásil Tlusťák.

Podle všeho se pojede na zmrzlé šotolině, která bude klást velké nároky zejména na zimní pneumatiky s hroty. Zejména kvůli nim regionální posádka předchozí test absolvovala.

„Zatím se jeví jako spolehlivé, hroty příliš nevypadávaly a zůstávaly na svých místech. Uvidíme také, jaké bude panovat počasí. Některé předpovědi slibují sněžení, jiné hlásí setrvalý stav. Kdyby se nic nezměnilo a zůstalo vše při starém, celkem by nám to i vyhovovalo," přiznává zádveřický pilot.

V pátek jsou na programu kvalifikační jízdy, ostré erzety přijdou na řadu v sobotu a neděli.