Tento výsledek ve švýcarské soutěži Rallye du Valais pro něj zároveň znamenal potvrzení druhé příčky v konečném hodnocení celého seriálu.Titul získal Ital Rossetti.

„Kdyby mi někdo řekl před Barumkou, že skončím druhý v rámci mistrovství Evropy, nevěřil bych tomu,“ připomněl Antonín Tlusťák, že za životní výsledek vděčí především výtečné druhé polovině sezony, v níž dokázal pětkrát v řadě výrazně zabodovat a z pozice na začátku druhé desítky poskočit až na stříbrný stupínek.

Před víkendovou soutěží ve Švýcarsku se však musel mít na pozoru. Jeho pronásledovatelé se nechtěli vzdát a boj o titul vicemistra Evropy stále zůstával otevřený. „My jsme sice měli vše ve vlastních rukou, na druhou stranu jsme zde startovali vůbec poprvé, což byl obrovský handicap, zatímco drtivá většina elitních pilotů věděla, do čeho jde,“ upozornil zádveřický soutěžák.

Toho navíc hned po příjezdu vylekal čerstvě napadený sníh, samotný závod se však oproti původním předpokladům uskutečnil z velké části přece jen na suchu. Pouze v horách musely posádky počítat se sněhovou nadílkou. „Zejména v těchto úsecích jsme byli hodně obezřetní, protože za žádnou zatáčkou nebo horizontem jsme nevěděli, co nás čeká,“ vysvětlil 27letý pilot.

Přesto se v průběhu všech tří etap držel na hraně elitní desítky a celou situaci měl pod kontrolou. „Věděli jsme, že musíme dojet a musíme bodovat. Měli jsme také předběžně spočítané, jaký výsledek nám bude stačit k udržení druhého místa v celkové klasifikaci. Vše nám vyšlo a celý závod se vyvíjel podle našich přání a předpokladů,“ pokračoval Tlusťák.

V titul evropského vicemistra začal napevno věřit po 14. rychlostní zkoušce z celkových osmnácti. Jeho největší protivník Michal Sołowow z Polska totiž havaroval a s ulomeným kolem musel ze soutěže odstoupit. „On musel riskovat a jet naplno. Nakonec to přehnal a otevřel nám cestu ke stříbrné pozici. V tu chvíli už nám vše hrálo do karet, trochu jsme se uvolnili a v závěru jsme zajeli i pár velmi solidních časů,“ pochvaloval si úspěšnou misi zádveřický závodník.