Tlusťák: Všestrannost je teď naší výhodou

Zádveřice – Antonín Tlusťák se po sedmi letech vrátil do domácího šampionátu ve sprint-rallye. Zádveřický pilot si před sebe nijak nízké cíle nekladl a těsně za polovinou mistrovství potvrzuje, že v tuzemských soutěžích patří oprávněně mezi užší špičku. Ve sprintech mu momentálně patří třetí příčka.

1.8.2012

Antonín Tlusťák zajel o víkendu v Kostelci nad Orlicí druhé místo a celkově mu patří třetí příčka ve sprintech. Foto: DENÍK/Jiří Hejtmánek

Tu si udržel především díky druhému místu z víkendového podniku v Kostelci nad Orlicí, kde dojel hned za vítězným Tomášem Kostkou. Ten jej předběhl i v celkové klasifikaci. „To je však v pořádku, protože Tomáš je velmi rychlý a má k dispozici výbornou techniku, které nemůžeme konkurovat. Naším cílem bylo skončit hned za ním, což se povedlo, takže úkol byl splněn na sto procent," hlásil spokojeně Tlusťák.

Tomu přizpůsobil i taktiku. Nikam se zbytečně nehnal
a hlídal si záda. „Občas nás
samozřejmě někdo pozlobil,
a když bylo potřeba, trochu jsme zatáhli. Tempo jsme měnili dle potřeby a vývoje závodu. Nepotkal nás žádný defekt, vyvarovali jsme se jakýchkoliv zásadních chyb
a konečný výsledek je odměnou pro celý tým," pochvaloval si pilot vozu Mitsubishi Lancer WRC.

V Kostelci dokázal využít také skutečnosti, že závod byl do domácího šampionátu ve sprintrallye zařazen vůbec poprvé a výchozí podmínky byly pro všechny posádky stejné. „Snad s výjimkou Vsetína a Kopné jsou pro mě nové všechny závody, takže jsem z toho žádnou vědu nedělal. Už z Evropy jsme zvyklí, že většinu soutěží jezdíme na důkladný rozpis a doma těchto zkušeností využíváme," poznamenal Tlusťák.

Náramně se vyrovnal i se skutečností, že v posledních třech podnicích vystřídal tři různé typy auta. Zatímco
v Kostelci startoval se speciálem WRC, v předchozím závodě evropského šampionátu
v Turecku sedlal Mini John Cooper Works S2000 a předtím v Belgii proháněl Škodu Fabii S2000. „Vše jsou to pro nás výborné zkušenosti. Po krátkém testu a zapracování můžeme jet v podstatě s čímkoliv. Všestrannost je naší výhodou," těší pilota. Toho teď čeká krátká, ale zasloužená dovolená, po níž bude následovat další sprint v Pačejově
a poté přípravy na prestižní Barumku. „Pro mě však bude náročný i závěr ročníku,
v němž na sebe navazují závody mistrovství Evropy. Loni se nám v této fázi sezony dařilo, věřím, že letos budeme ještě úspěšnější," přeje si Tlusťák.

Autor: Robert Štach

1.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
Noví poslanci Zlínského kraje vzešlí z voleb do PS PČR v říjnu 2017
10

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.

OBRAZEM: Výstava Fenomén Igráček poprvé ve Zlíně

V osmdesátých letech si s ním hrálo každé dítě. Plastová figurka Igráček, hlavně příslušník VB, byla legendou dětských pokojíčků. První byl však zedník, vznikl už v roce 1971.

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Tak tohle se vážně nepovedlo. Zlínští fotbalisté přišli s Mladou Boleslaví o letošní domácí neporazitelnost. Ševci sice po trefě Nigerijce Ekpaie rychle vedli, ale absolutně nezvládli pasáž hry od 25. do 32. minuty, ve které inkasovali tři branky a nakonec v 11. kole HET ligy se Středočechy prohráli 1:5.