„A ten dopadl na výbornou,“ pochvaloval si Tlusťák. Svůj vůz totiž vyzkoušel na stejné trati a na stejných rychlostních zkouškách jako loni, takže měl porovnání jako na dlani. „Na všech měřených testech jsme se zlepšili,“ informoval spokojeně. Nemluvě o podmínkách, které celý závod doprovázely. „Bylo hezké počasí a s nastavením podvozku jsme si mohli opravdu vyhrát,“ doplnil.

Víkendový podnik na jihu Evropy zároveň posloužil jako ostrá příprava na úvod sezony, která pro úřadujícího vicemistra starého kontinentu začíná na konci března startem na Valašské rally. „Chtěli jsme se tohoto závodu zúčastnit, ale dlouho jsme nevěděli, s jakým vozem, neboť hned za týden jsme měli odcestovat k úvodnímu podniku evropského šampionátu do Řecka. Ten byl ale zrušen, takže v tom máme jasno,“ pousmál se Tlusťák.

Svoji Škodu Fabii S2000, kterou chtěl původně pošetřit na prestižnější seriál, tedy může ukázat i domácím fanouškům. Před dalším evropským závodem v polovině dubna v Itálii zbývá dostatek času na odstranění případných závad či poškození. „Samozřejmě bychom raději hned na úvod startovali v Řecku, moc jsme se tam těšili, ale bereme situaci takovou, jaká je,“ bral 28letý pilot změny v soutěžním kalendáři s nadhledem.

Tlusťák bude letos obhajovat druhou příčku v evropském šampionátu, který hodlá absolvovat v plném rozsahu. Doma se kromě již zmiňované Valašské rally představí pouze ve dvou dalších závodech – na Barum Rally a v Českém Krumlově. K tomu přidá i start ve sprintu na Kopné. „Obhajoba stříbrné pozice má jednoznačnou prioritu,“ potvrdil zádveřický soutěžák.