„Spokojeni jsme jen napůl. Vždy totiž chceme dojíždět mezi desítkou nejlepších, na druhou stranu vzhledem k náročným podmínkám, jaké v okolí Belfastu panovaly, je to dobrý výsledek," pokyvuje hlavou zkušený 33letý Tlusťák.

Své o tom ví Jaromír Tarabus, jenž se stejným vozem cíl Circuit of Ireland Rally nespatřil. A přitom měl závod skvěle rozjetý. Ještě před poslední erzetou byl pátý s pětivteřinovou ztrátou na čtvrté místo. „Chtěli jsme na něj zkusit zaútočit, takže jsme jeli od začátku na maximum. Tři kilometry po startu ale přišla chyba a vycestovali jsme mimo trať," mrzí ještě teď Tarabuse, jenž na stejné zkoušce a místě chyboval i před rokem. „Na rozdíl od loňska zde ale chybělo třicet diváků, kteří by nás byli schopni dostat zpět na trať. Takže zatímco loni nás stejná příhoda na této rychlostní zkoušce Banbridge stála „jenom" to páté místo, letos nás stála celou soutěž," vzal zodpovědnost za odstoupení na svá bedra navigátor Daniel Trunkát. „Ověřili jsme si, že díky kvalitě Fabie R5 v kombinaci s nastavením od Romana Kresty jsme schopni jet se špičkou a malá ztráta na jeden kilometr na nejužší špičku mistrovství Evropy je do příštích soutěží velice slibná. Takže nám nezbývá než hodit tento závod za hlavu," dodal.

Právě sázka na jistotu se vyplatila Tlusťákovi. „V nejsilnější konkurenci sezony se nám už v kvalifikaci podařilo zajet jedenáctý čas a potvrdili jsme si, že dokážeme se špičkou držet krok. Ovšem už zde jsme zažili několik krizovek, a tak jsme v extrémně náročných podmínkách, kde vedle mokra, chladu a zimy jsme se na přejezdech setkali i s námrazou a sněhem, vsadili na rozum a rozvahu, tedy jistotu," zpětně nelituje pilot, jehož další závod čeká až v květnu v Řecku. „Je jasné, že v silné konkurenci uspět s rozvahou nepůjde, ale tady se dvakrát více vyplatila. Navíc náš nový vůz šlape jako hodinky, se změnou jsme spokojeni, nelitujeme jí. Naopak," směje se Tlusťák.

Volný víkend ale nestráví na klání za humny a místo sledování Valašky dá přednost nejmladší dceři Klárce, která se podle všeho potatila a už v šesti letech miluje vůni benzinu. „Stejně jako já propadla závodění a již nyní jezdí na motokárách. Nedávno byla v Rakousku, nyní nás čeká mezinárodní pohár. Volný čas tak chci věnovat jí a vychovat si nástupce," směje se Antonín Tlusťák.