„Až do té doby jsme si vedli nad očekávání dobře. Bohužel se proti nám postavila technika,“ posteskl si zádveřický pilot, jenž si před soutěží příliš velké ambice nedával. Na startu závodu, který byl součástí prestižního seriálu IRC, se sešlo až příliš mnoho jezdeckých es.

„O to větší radost jsme měli z vydařeného začátku. Ztráta na špičku byla víc než přijatelná. I Roman Kresta s Valdou nám doma dávali větší dardy. Vše vypadalo slibně a byla z nás cítit velká chuť závodit. Určitě jsme měli ještě potenciál, abychom zrychlili, přestože start byl z našeho pohledu poměrně ostrý,“ líčil Tlusťák.

Po selhání převodovky však musel soutěž opustit a vzhledem k tomu, že kvůli časové kolizi a velké logistické náročnosti vynechá nadcházející podnik v Turecku, výrazně pohasly také jeho šance na dobrý výsledek v rámci mistrovství Evropy.

„Naším cílem bylo atakovat nejlepší trojici. Bohužel jsme nestartovali už ani v předchozím závodě v Polsku, teď jsme nedojeli a body si nepřipíšeme ani v Turecku,“ smutně konstatoval Tlusťák, který proto velmi zvažuje účast na Madeiře, kam začátkem srpna evropský šampionát zamíří.

„V seriálu chceme startovat i příští rok, takže už jen kvůli přípravě by bylo dobré tuto soutěž absolvovat. Řecko, Francii a Švýcarsko ale pojedeme určitě,“ slíbil pilot vozu Škoda Fabia S2000. Ještě předtím se však představí na domácích tratích. Už během nadcházejícího víkendu se totiž postaví na start na Rally Bohemia.

„Tento závod pojedu opět po třech letech, čímž budu oproti svým soupeřům v určité nevýhodě. Na druhou stranu z mistrovství Evropy jsme zvyklí, že jezdíme nové soutěže a píšeme si zcela nový rozpis, takže ani toto by nás nemělo vykolejit,“ říká před závodem aktuálně osmý muž domácího mistrovství, pro nějž bude vrcholem sezony již tradičně nadcházející Barumka.