Adamovič v závodu dlouhém 22,3 kilometru, který měl převýšení 375 metrů, doběhl do cíle v čase 1:15:26. Druhou příčku obsadil s šestnáctisekundovou ztrátou Adam Szymanik (AKBK), třetí místo bral za čas 1:16:17 Ukrajinec Dmytro Didovodiuk.

V kvalitně obsazeném silničním závodu z regionálních vytrvalců skončil Tomáš Blaha (AK Kroměříž, 1:22:02) šestý, Václav Bitala z Rožnova pod Radhoštěm (1:22:13) sedmý, Tristen Bell z Dolní Bečvy (1:22:34) osmý, Marin Holiš (Staré Zubří, 1:25:58) jedenáctý, Marek Tretera (Siemens RUN/AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm, 1:26:09) dvanáctý a Jiří Světinský z Hluku (1:28:31) patnáctý.

,,Závod jsem absolvoval po noční směně. Únavy jsem se ale nebál,“ tvrdí Tomáš Blaha.

Na trati začal opatrně.

,,Po startu jsem běžel ve třetí skupině v tempu 3:30 na kilometr. S přibývajícími kilometry jsem se posunoval dopředu a v úseku mezi Štramberkem a Veřovicemi jsem se probojoval do druhé skupinky. Ve Veřovicích jsem pak zrychlil a v průběhu 17. kilometru jsem se dotáhl na Václava Bitalu. Rožnovského vytrvalce jsem hned předběhl a běžel jsem na šesté pozici. Na ní už jsem pak zůstal až do cíle,“ upozornil na klíčové momenty Blaha.

Se svým výkonem, výsledkem i časem byl spokojený.

,,Jenom škoda, že jsem neporazil Lukáše Kučeru a mladého Francouze Suleymana Yalaouina,“ trochu mrzí Tomáše Blahu.

Nejlepší vytrvalkyní v závodu žen ze Zlínského kraje byla Jitka Kramolišová z Rožnova pod Radhoštěm. Ta doběhla do cíle v čase 1:54:54 na 11. místě.

Běh rodným krajem Emila Zátopka se konal na tradiční trati se startem v Kopřivnici. Dále se běželo přes Štramberk, Ženklavu, Veřovice, sedlo nad pramenem Jičínky do Rožnova pod Radhoštěm, kde byl ve Valašském muzeu v přírodě cíl.

Závod dokončilo 223 mužů, 62 žen a 33 štafet dvojic.