Odvárka v mezinárodním kritériu v Ostravě-Porubě, ve 25,2 kilometru dlouhém závodu rozloženém do jednadvaceti rovinatých okruhů, získal 14 bodů. Zvítězil se ziskem stejného počtu bodů Karel Machotka (Yogi Racing Ostrava), třetí místo obsadil Polák Karol Anderko (Jafisport Team, 2 body).

,,Při rovnosti bodů o prvenství Machotky rozhodl závěrečný spurt, který ovládl domácí soupeř," vysvětloval stříbrný čtyřicátník v Porubě Ivo Odvárka.

V krirériu se představili i další zlínští jezdci. V kategorii třícátníků skončil Jiří Slavík jedenáctý a ve společnosti padesátníků bral Ladislav Pelc pátou pozici, Radomír Zvoníček mezi nimi dojel šestý.

Cyklisté Force KCK Cykloteamu Zlín byli úspěšní i ve 20. ročníku silniční Mokrolazecké 60, kde na okruhové trati v okolí Mokrých Lazců získal mezi třicátníky Jiří Hradil sedmé místo a Jiří Slavík mezi nimi obsadil devátou příčku. Čtyřicátníky ovládl Tomáš Galuška, Ivo Odvárka byl v této společnosti druhý a Milan Sedlář dvanáctý. V kategorii padesátníků potěšila pátá příčka Ladislava Pelce. V hlavní kategorii mužů do 29 let skončil Michal Hradil sedmnáctý.

,,Závod ovlivnilo deštivé počasí. Zhruba po pěti kilometrech v prvním stoupání se vpředu ocitli Ivo Odvárka s Jiřím Slavíkem. Já jsem si dal za úkol udržet se v hlavní skupině. Z ní v každém kopci postupně někdo odpad. Na mokré trati bylo v zatáčkách a sjezdech také dost pádů. Nakonec jsem těsně před cílem Odvárku dostihl a poté ještě vybojoval zlatou příčku," potěšila výhra mezi čtyřicátníky Tomáše Galušku.

,,V okolí Mokrých Lazců si zazávodily všechny kategorie společně. Zpočátku byl velmi aktivní Swaczyna z Petřvaldu. S Jiřím Slavíkem a s Dužíkem s Kilpi Teamu se se nám ho však podařilo dojet. Všichni jsme se pak snažili spolupracovat, abychom navyšovali náskok na hlavní skupinu. Postupně se na nás ale dotáhli Fierla s Hudečkem z týmu Forman Cinelli. Díky Hudečkovi se později čelo roztrhalo. 200 metrů před cílem se ovšem sjela pětadvacetičlenná skupina a v ní jsem v naší kategorii získal druhé místo," popsal vývoj závodu Ivo Odvárka.