Do závodu se prezentovalo 65 půlmaratonců. V cíli jich bylo klasifikováno 51.

,,Republikové mistrovství v půlmaratomu se v neděli konalo na náhradní trati v malé obci Kostěnice. Původně byl závod na programu už v dubnu v centru Pardubic,“ vysvětloval Tomáš Navrátil.

Na startu se i v náhradním červencovém termínu sešla téměř kompletní česká špička.

,,Závod jsem tentokrát rozběhl v ostřejším tempu a dlouho jsem se pohyboval ve vedoucí skupině. Úvodní čtyři kilometry jsem držel tempo těsně nad tři minuty na kilometr,“ prozradil kroměřížský vytrvalec.

,,Toto tempo se ale nedalo držet po celý průběh závodu. Od pátého kilometru jsem trochu zvolnil a od tohoto úseku už jsem běžel na sedmé pozici sám. Po chvíli se mi sice podařilo předběhnout trápícího se Jiřího Homoláče z Univerzity Brno, záhy mě však na sedmou příčku znovu odsunul Olomoucký David Pelíšek. V posledním okruhu od 16. kilometru už jsem se na trati trápil. Ovšem i ostatní soupeři toho měli dost,“ přiznal reprezentant AK Kroměříž.

Ten nakonec cíl umístit se v TOP 10 splnil.

,,Cíl Ondřeje Němce skončit do 6. místa a můj sen doběhnout v TOP 5 bylo ale vzhledem ke konkurenci, která se na startu na východě Čech sešla, nad moje možnosti,“ byl však se svým vystoupením v Kostěnicích spokojený Tomáš Navrátil.