To je také Navrátilův osobní rekord v běhu na 10 000 metrů. Zlato získal za čas 30:14,01 Vít Pavlišta z AC Slovan Liberec. Druhý skončil Martin Zajíc (Univerzita Brno, 30:46,73), bronzovou příčku obsadil Vladimír Marčík (USK Praha, 30:59,55).

,,Po celý závod panovaly letní podmínky. Protože bylo horko a vlhko, tak jsem na začátku zvolil rozumné tempo. Tato taktika se mi vyplatila,“ pochvaloval si Navrátil.

Ten se v průběhu čtvrtého kilometru pohyboval ve skupině bojující o sedmé až deváté místo.

,,Na začátku pátého kilometru jsem šel do čela této skupiny a postupně jsem se od ní oddělil a osamostatnil. Navíc jsem zjistil, že stahuji dvojici Jana Kohuta z Blanska s českobudějovickým Davidem Vašem, kteří běželi po odstoupení Jiřího Homoláče z Univerzity Brno na čtvrtém a pátém místě. V průběhu posledního kilometru jsem byl už jenom kousek za nimi.

Nakonec se mi 150 metrů před cílem podařilo Vaše předběhnout. Ovšem, protože měl v B běhu Jan Volár z Ústí nad Labem rychlejší čas, tak jsem v celkovém hodnocení desetikilometrového mistrovského závodu skončil šestý,“ potěšil výkon i výsledný čas nositele barev atletického klubu z Kroměříže Tomáše Navrátila, který tak dobré umístění na šampionátu nečekal.