Tomáš Minařík dosáhl v Trnavě, Podkopné Lhotě a okolí v podniku složeném ze 100 metrů plavání, 1 kilometru běhu a 10 kilometrů cyklistiky, výsledného času 31:45.

Druhý skončil s třiadvacetisekundovou ztrátou Martin Hečko, třetí příčku obsadil časem 32:23 Ondřej Minařík z Držkové. Mezi 57 muži skončil ještě Roman Mezihorák z Fryštáku čtvrtý (32:24) a Miroslav Pitrun (Kelč, 34:41) získal páté místo.

,,Plavání je trochu moje slabina, přesto jsem šel z vody jako třetí. Ve druhém depu už jsem byl na stříbrné příčce a lídra Martina Hečka jsem měl na dohled. Ten se mi ovšem později ještě mírně vzdálil. Dostihl jsem ho až v průběhu osmého kilometru cyklistiky. Díky ostrému finiši jsem se však v závěru dostal na vítěznou pozici," upozornil na rozhodující momenty Tomáš Minařík.

,,Po plavání jsem byl v polovině startovního pole. Ale na trať běhu už jsem vyrazil z prvního místa. Také na kole jsem dlouho vedl. Sen o obhajobě loňského prvenství mi ale zhatil defek v cílové rovince," smutnil trochu zklamaný Martin Hečko, jenž do cíle došel pěšky vedle kola.

Žen se v Trnavě představilo jedenáct. Prvenství mezi nimi slavila Lucie Javorová, která celou trať zvládla v čase 35:08. Ziskem stříbrné příčky se pyšní Martina Šperková ze Zlína (41:53), třetí místo si domů do Slušovic odvezla Pavlína Sedlářová (42:27). Další slušovická reprezentantka Jana Šenkeříková dojela do cíle čtvrtá (47:51) a zlínská Jana Kleiblová brala za čas 48:47 pátou pozici.

O prvenství Javorové nebylo pochyb. Triatletka z Hvozdné se na závod připravila zodpovědně, přestože se před jeho nedělním startem v pravé poledně, vrátila domů ze svatby sestřenice ve čtyři hodiny ráno.

,,Po standardním plavání jsem se v prvním depu dostala na první pozici. A ikdyž jsem nebyla v úplně ideálním rozpoložení, pobyt na zlaté příčce se mi podařilo bez problémů uhájit. Běh jsem měla pod kontrolou a ani při cyklistice jsem příliš neriskovala.," přiznala Lucie Javorová, jež tak v ženském Trnavském kolíkovi dosáhla v posledních třech letech na zlatý hattrick. Tento závod navíc vyhrála ještě v sezoně 2012.

O Trnavského kolíka si zazávodili také junioři. Daniel Kögler mezi nimi dominoval ve vynikajícím čase 33:07. Druhý v pořadí Martin Kovář z Holešova dosáhl času 42:52, bronzový Petr Hotař z Fryštáku měření sil na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů absolvoval v čase 43:12. Kögler specialista na běhy a horská kola v absolutním pořadí dokonce obsadil páté místo.

Zlato v závodu juniorek brala Barbora Pišová ze Slušovic (44:05), před holešovskou Karolínou Kovářovou (45:48) a Lucii Holíkovou z Vizovic (50:44).

Lubomír Hotař