FILIP VABROUŠEK ZVLÁDL ZÁVOD TAKTICKY

,,Závod jsem zvládl takticky. Na začátku jsem běžel na druhém místě těsně za Jakubem Jandou. V průběhu 4. kilometru jsem zrychlil tempo a probojoval jsem se na první příčku. V polovině trati jsem měl na první pozici zhruba 100metrový náskok a ten se mi podařilo udržet až do cíle. Trochu náročný byl závěrečný seběh, kdy jsem si na rozbahněné trati musel dávat pozor na kluzké kameny a kořeny. Nebezpečné úseky ovšem pořadatelé viditelně označili,“ uvedl v cíli třiadvacetiletý Filip Vabroušek.

SUVERÉNNÍ BARBORA MACUROVÁ SI ZÁVOD UŽÍVALA

V hlavním desetikilometrovém závodu žen zvítězila největší favoritka Barbora Macurová z Frýdlantu nad Ostravicí (Salomon tomorrow is yours), jež na první pozici doběhla v čase 48:44. Stříbrná byla zkušená zlínská vytrvalkyně Jana Žaludková (1:01:32), třetí místo obsadila Věra Vystrčilová (FyzioSazo, 1:03:47).

Macurová zároveň obhájila prvenství v Trailovém běhu Tří králů z loňského roku.

,,Od startu až do cíle jsem běžela svým tempem, tak abych si kvalitně potrénovala a zároveň také zazávodila. Běžela jsem si pro radost a nijak jsem neuvažovala, jak dopadnu,“ přiznala Barbora Macurová.

Vytrvalkyni z Frýdlantu nad Ostravicí, které se líbí běhání po trailech, se na trasu v okolí Otrokovic a Žlutavy těšila.

,,Protože jsem věděla, že mezi ženami jsem favoritka a pravděpodobně mezi nimi nebudu mít konkurenci, tak jsem se snažila udržet tempo s muži,“ nezapírala Macurová.

,,Pro mě nejvíc rozhodující byla seběhy. Ty mě baví a celkem mi i jdou. Ale v Otrokovicích mi to šlo i ve výbězích do kopců. Pomohla mi také vhodně zvolená obuv Solomon. Na mém výkonu se rovněž projevily vánoční tréninky v Beskydech a výběhy na Lysou horu a Ondřejník,“ užívala si lednový otrokovický závod 23letá Barbora Macurová.

Z PRVENSTVÍ NA PĚTIKILOMETROVÉ TRATI SE RADOVALI MIROSLAV KOLAŘÍK A IVA KAVÁNKOVÁ

V Otrokovicích pořádali i pětikilometrový závod (převýšení 200 metrů). Ten mezi muži ovládl Miroslav Kolařík (KČT Slečínky Napajedla, 26:37), před Bohumilem Škutkem z Machové (26:41) a Janem Hájkem (28:06).

Mezi ženami dominovala Iva Kavánková (SKOB Zlín, 28:14), před Veronikou Uhříčkovou (Tvůrci tempa, 28:56) a Barborou Žaludkovou ze Zlína (30:50).

V OTROKOVICÍCH SI ZAZÁVODILO 130 VYTRVALCŮ

Trailový běh Tří králů pořádal Klub Extrémních sportů Bukovjan – KESBUK. Závod se běžel na náročném okruhu. Trasa vedla z Otrokovic směrem na Žlutavu a zpět. Start i cíl byl u otrokovického Kynologického klubu. V hlavním 10 kilometrů dlouhém závodu si zazávodilo 70 běžců a běžkyň. Na 5kilometrové trati poměřilo síly 60 běžců a běžkyň. Závodu přálo počasí. Bylo polojasno, teplota se pohybovala kolem 9 stupňů.