„Samotný konec přípravy nebyl ideální, kvůli koronaviru nám do odvolání na začátku týdne zavřeli halu. Ale jako zásadní problém to nebereme,“ potvrdil trenér Bystřice Martin Žůrek.

I proto, že se mu podařilo tréninkové jednotky kvalitně nahradit. „Úterním přátelákem s dorotenci Zubří a trénikem venku na tartanu. Počasí nám přálo,“ tzěší kouče, který však přijede s řádně omlazeným týmem. „Hlavně na spojkách. Do Zlína odešel Jirka Tiller, kariéru ukončil Jirka Hradil. Z Rožnova přišli mladíci Lukáš Kramoliš na spojku a do obrany pak Mira Pšenica. Ze Zubří pak mezi tyče Karel Čepica a křídelník Pavel Bajer,“ shrnul změny trenér, jeehož výběr v generálce na ligu vyhráli ve 2. kole Českého poháru v Napajedlech 34:27. „Našim cílem je pohybovat se v horní polovině tabulky. Na derby se již moc těšíme, ale jestli odehrajeme druhý domácí duel, je ve hvězdách. Nevíme, kdy nám otevřou halu,“ mrzí Žůrka.

Ani ve Zlíně však před sezonou nezůstal kámem na kameni. Kádr opustilo sedm hráčů. „

Po roce se vrátili Kolařík se Škaldou. Tahouny týmu a góly se však vedle zkušeného Radka Doležela budou čekat od naší největší posily Jiřího Tillera právě z Bystřice,“ netají se Jiří Mičola, jenž u týmu načne třetí sezonu za sebou. „Derby prověří naši sílu. V pohárovém duelu v Bohunicích jsme rozhodli až v závěrečné čtvrthodině. Snad doma rozehrajeme sezonu vítězně,“ přeje si zkušený kouč a bývalý úspěšný házenkář barvách Zubří. „Především si přeji, abychom soutěž dohráli. Každopádně stejně jako loni myslíme na horní patra,“ dodal Mičola.

Nás třetí regionální účastník I. ligy ze Vsetína rozehraje sezonu již v sobotu, kdy se od 14 hodin představí na půdě nováčka Vršovic.