I proto, že dostal a využil nabídku z mistrovského Mostu, kde společně s novým trenérem Jiřím Táncošem pokusí převážně prací u mládeže navázat na sérii sedmi českých titulů v řadě.

„Akceptovali jsme kariérní postup Martina, a proto jsme se rozhodli spolupráci ukončit. Navíc mu u nás končila dvouletá smlouva,“ potvrdila manažerka zlínského interligového výběru Daniela Sobieská.

O zájmu celku ze severu Čech o Spuchláka naštěstí nějaký pátek věděla, a tak práce na hledání jeho nástupce již intenzivně probíhá a do konce příštího týdne by měl být představen.

„Holky se o odchodu trenéra dozvěděly po zápase v Písku, přičemž Martin Spuhlák nám pomohl při vytipování jeho nástupce. Oslovili jsme tři trenéry, kteří by nám měli pomoci oživit tým a dát mu nový impulz. Uplynulý ročník nepatřil k povedeným,“ přiznává manažerka, která uvažovala i o posunutí asistenta Marka Koláře do role hlavního kouče.

„Role Marka v klubu je ale jiná, zodpovídá za dorost a mládež, je spojkou mezi ní a první týmem. Svou práci dělá výborně, není důvod toto měnit,“ vysvětlila.

Podle informací Deníku jsou ve hře na uvolněný post Jan Hegar, jenž naposledy vedl Olomouc, či zkušený trenér ve službách mužské složky Zlína Milan Buday. Vyloučen možná není ani návrat trenéra posledních zlínských šampionek Antonína Střelce.

„Nezlobte se, z taktických důvodů nic nebudeme komentovat. Nové jméno oznámíme, až dojde k dohodě,“ pousmála se Sobieská.

I přes konec Spuchláka ve Zlíně společně se svým asistentem ještě stihl připravit rozjezd přípravy opět relativně dost mladého týmu na novou sezonu.

„Po oficiální zakončené sezony budou mít holky volno, první fázi přípravy bez radikálních změn zahájí v polovině června,“ má jasno manažerka prvního ženského týmu Zlína.

Vedle hledání nového trenéra přitom intenzivně pracuje i na posílení kádru, který až na ohlášený konec kariéry trojice zkušených házenkáře Benedíková, Hradilová a Nygrýnová, by měl zůstat pohromadě, navíc posílen o návrat několika rekonvalescentek.

„Máme dost silné dorostenecké ročníky, byla by škoda, kdybychom o holky přišli. Na druhou stranu si uvědomujeme, že současný tým potřebuje posílit o zkušenost. I proto jsme oslovili tři hráčky, ale moudřejší budeme až po reprezentačních akcích. Jsou totiž nejen z Česka, ale i ze Slovenska,“ alespoň s úsměvem naznačila Sobieská, odkud vítr vane.

Třebaže před sezonou signalizovala, že uplynulý ročník bude její poslední, situaci přehodnotila.

„Nikdo s uplynulou sezonou nebyl spokojen, i kvůli řadě zranění. Proto jsem se rozhodla ještě rok u týmu zůstat a pomoci mu. Za těch 12 let v klubu bych se moc ráda loučila s medailí,“ netají se Daniela Sobieská, které se již několik sezon daří držet zlínský klub ekonomicky stabilní.

„Není to na vyskakování, asi na hraně udržitelnosti mezi elitou, ale bojujeme dál,“ dodala s úsměvem manažerka interligového výběru.