Devátý celek uplynulého ročníku mezinárodní soutěže se slovenským soupeřem naposledy oba duely prohrál, navíc v dalších kolech jej nečekají vůbec snadní soupeři - Slavia Praha a Šaľa. „Těžkou hlavu si z toho nedělám. Se všemi soupeři se totiž musíme během sezony utkat dvakrát. Navíc vždy chci vyhrát,“ prohlásil odhodlaně nový trenér Zlína Dušan Poloz, jenž by chtěl se svým týmem získat více bodů, než vybojoval v uplynulém ročníku.

Ihned po svém návratu z Norska se během třítýdenní společné přípravy začal seznamovat s týmem. „Před ne zrovna ideálním přístupem jsem byl varován. Realita v mých očích je ale zcela opačná! Na trénincích jsem nikdy neměl méně než osmnáct hráček, navíc jejich přístupem a nasazením jsem příjemně šokován. Na holkách je vidět velký zájem na sobě pracovat, z týmu mám velmi dobrý pocit, má ohromný potenciál,“ vypozoroval kouč.

Aktuální pětadvacetičlenný kádr bude časem zúžen o čtyři házenkářky. „Na každý post chci mít tři hráčky. Až budou dotaženy dohody, posílí nás Salčáková a snad i brankářka Vyhlídalová. Rovněž děláme vše pro to, abychom udrželi v kádru naší kanonýrku Budayovou, která stále zvažuje odchod do zahraničí. Abychom ukázali náš zájem o ni, nabídli jsme jí vylepšenou novou smlouvu,“ potvrdil lodivod Zlína.

V polovině června dal všem hráčkám měsíc volna, ovšem společně s ním individuální tréninkový plán. „Všechny prošly výstupními testy, které mi pak napoví, jak svědomitě holky během volna na sobě pracovaly. Věřím, že mě nezklamou,“ přiznal Poloz, jenž následně do začátku sezony má nachystanou pestrou přípravu, včetně třídenního soustředění ve Velkých Karlovicích.

„Již nebudeme trénovat dvoufázově. Místo toho prodloužíme jednotku přípravy na dvě a půl hodiny. První část bude probíhat v hale, druhá v posilovně nebo v lese. Tým musí mít výbornou kondici,“ přeje si zkušený kouč.

Do startu soutěže jeho svěřenkyně odehrají více než dvacet přípravných utkání. „Účastníme se tří turnajů, z toho jeden budeme začátkem srpna (8. 8.) sami pořádat. Naši formu prověří řada soupeřů včetně úřadujících šampionů Česka a Slovenska. Mimo to změříme síly s Minskem nebo Oslem,“ upřesnil.

Aby zlínské házenkářky mohly opět pomýšlet na boje o medaile a ne na udržení, musejí mít kromě kvalitní přípravy dobré zázemí, což bez financí nejde. „V době ekonomické krize je těžké hledat generální sponzory. Vsadili jsme tedy na menší podporu většího počtu sponzorů, kteří by navíc měli ve svém byznysu spolupracovat mezi sebou. Zatím mám ze všech jednání dobrý pocit, nikdo ještě s námi nevyrazil dveře,“ těší Dušana Poloze, který se vedle trénování ve volném čase věnuje právě shánění financí pro zlínský klub.