„Změna určitě holkám prospěje. Musí být nuda poslouchat několik měsíců na tréninku pořád jeden stejný hlas,“ zavtipkoval současný lodivod osmého celku mezinárodní soutěže Dušan Poloz.

A jak vznikla myšlenka k angažmá jednoho z nejúspěšnějších českých trenérů na jeden den?

„Mám ji v hlavě již několik měsíců, ale v celém tom shonu jsem pana Zerzáně kontaktoval teprve před čtrnácti dny a jsem moc rád, že souhlasil. Byl by hřích nevyužít jeho zkušeností, když bydlí třicet kilometrů od Zlína,“ poznamenal Poloz, který ovšem má jiný pohled na trénování než žijící legenda házenkářského sportu.

„I přese všechno jsem si vždycky přál vidět jeho práci. Bezpochyby to bude pro všechny změna a po tréninku se dohodneme, jakým směrem se bude naše přátelská spolupráce ubírat. Může se stát naším konzultantem, respektive vést tréninky na zadaná témata,“ uvažoval nahlas kouč Zlína.

Jeho výběr ale v těchto dnech stále zmáhá neutěšený zdravotní stav opor. Zatímco absence kanonýrky Michaely Budayové je dlouhodobější, v případě reprezentační křídelnice Kristýny Salčákové se delší pauza neočekávala.

„Kvůli trombóze ještě stále odpočívá. Soudě podle posledních testů by ale mohla již v lednu opět naplno trénovat. Lehce s přípravou začne po operaci kolenních vazů také Budayová, ale s jejím návratem do sestavy počítám až v novém ročníku,“ konstatoval Poloz.

Zlínský kádr podle všeho s novým rokem dozná zásadní změny. Pomoci týmu poprat se ještě o play off má reprezentační spojka Pavla Poznarová, která v minulých týdnech ukončila své zahraniční angažmá v AC Ormi-Loux Patras.

„Již před svátky jsme od řeckého klubu dostali ústní souhlas k transferu, který ještě v písemné formě musejí do 2. ledna odeslat na sekretariát EHF. Po uhrazení patnácti stovek eur bude již její přestup zpět do Zlína pouze formalitou,“ očekává Poloz, který proto zadal výrobu jejího dresu s číslem 88. Její oblíbenou osmičku již totiž nosí na zádech Taťána Drybčáková.

„Před nedávným odletem do USA za přítelem jsme se s Pavlou dohodli na přípravě profesionální smlouvy do konce sezony, jejíž obsah se ještě dolaďuje a po svém příletu by ji měla nejpozději 5. ledna podepsat, čímž by měla stihnout již víkendový domácí duel s Michalovci,“ přeje si Poloz.

Zda se ovšem stane tahounkou a především střelkyní za uzdravující se Budayovou, ukáže až čas. „Určitě chvíli potrvá, než se sehraje s týmem. V první fázi si od ní nejvíce slibuji zlepšení obrany, poté snad přijdou i góly.“

Zlín měl v hledáčku i další zkušené házenkářky, ovšem nad jejich příchodem se již zatáhla černá mračna. „Po mateřské dovolené se do velké házené chtějí vrátit Handlová s Vaškovou, ale zřejmě dají přednost Veselí, respektive Olomouci. Poněvadž další posilování v plánu nemáme, pokusíme se o malý zázrak v podobě play off se stávajícím kádrem,“ zakončil Dušan Poloz.