Nový kouč volejbalistů Zlína povede poslední tým do boje proti lídrovi

„Nedá se nic dělat, takový je osud,“ nežehral nad obtížností losu Třešňák. „Alespoň nás Liberec pořádně prověří,“ dodal. Fatra se po osmi zápasech krčí s jediným vítězstvím na samém dně tabulky, na Opavu ztrácí jednu výhru, na Brno dvě. „Pokud chceme pomýšlet na vylepšení našeho postavení, měli bychom přivézt z následujících dvou duelů jedno vítězství,“ přeje si Třešňák.

Bývalý kouč české a slovenské reprezentace mužů neočekává, že by Severočeši jeho družinu podcenili. „Jsou zkušení, takže to nehrozí,“ míní Třešňák.
Tým převzal už před jedenácti dny, takže měl dostatek času se seznámit se svými novými svěřenci. „Jsem optimisticky založený. Kluci chtějí, víme, co můžeme od sebe vzájemně očekávat,“ řekl kouč Fatry, který si však žádné závěry neudělal. „Mužstvo nejlépe poznám v samotném zápase. Po něm budu chytřejší,“ podotkl Třešňák.

V hlavě už nosí základní šestku, kterou dnes pošle od začátku na libereckou palubovku. „Alternativu máme na nahrávce. Kdo nastoupí v úvodu, se ale Jakubíček a Feňo dozvědí až v den utkání,“ uvedl Třešňák, jenž nebude mít k dispozici dlouhodobě zraněného univerzála Patáka. Otazník visí nad Karabcem, jehož pobolívá rameno.

První zápas vyhrála Dukla na Moravě 3:1, duel začíná ve čtvrtek v 18 hodin.