„Po závodě mě sice trochu štvalo, že mi o jedno místo unikla první desítka, ale když jsem se podíval na loňské výsledky a časy ze všech tří disciplín, zjistil jsem, že v každé z nich jsem si polepšil. Nakonec tedy převládá spíš spokojenost,“ bilancoval své vystoupení u našich severních sousedů Jan Čelůstka.

Úvodní plavecká část v řece Odře hlavní čelo závodu nijak neroztrhala. Z neoprenu se převlékala v cyklistických boxech elitní asi dvacetičlenná skupinka, která se pak vydala na městský okruh. „Trať byla hodně technická a absolvovali jsme ji v celkem ostrém tempu. Poodjeli pouze dva závodníci slabší výkonnosti, ti však pro nás nebyli příliš nebezpeční,“ prozradil 27letý sportovec.

O všem podstatném se tedy mezi hlavními favority rozhodovalo až v závěrečném běhu, na který se vydal zhruba čtyřicetičlenný balík. „Z osmnácté pozice jsem se stupňovaným tempem posunul až na jedenácté místo. Další tři závodníci přede mnou doběhli v patnácti vteřinách. Věřil jsem, že bych ještě některého z nich mohl předběhnout, ale víc sil už jsem vážně neměl. Za daných podmínek to bylo mé maximum,“ doplnil Čelůstka.

Ve zbytku sezony už se chce český reprezentant věnovat především hobby závodům na horských kolech, které řadí mezi své nejoblíbenější doplňkové sporty. Jiné starty ve větších mezinárodních podnicích již bronzový medailista z letošního republikového šampionátu neplánuje.