Z regionálních reprezentantů ještě na severu Čech bral Martin Rexa (Author Tufo Ti Zlín) za čas 10:06:20,9 23. místo.

Vabroušek začal závod podle předpokladů a v nejméně oblíbené disciplíně nabral manko téměř pěti minut. „Zpočátku jsem si držel mírný odstup na plavce specialisty Bryndu a Bednáře. Oba se mi však později postupně vzdalovali,“ zavzpomínal malenovický železný muž.

Cyklistická část s převýšením 1700 metrů ho ale vynesla do čela. „V úvodu disciplíny bylo pouze osm stupňů, v cíli pak jenom o čtyři stupně tepleji,“ upozornil na náročné podmínky člen Author Tufo Ti Teamu, který se brzy začínal ze třetí příčky propracovávat dopředu. „Bednáře jsem předjel na pětačtyřicátém kilometru, Bryndu se mi podařilo předstihnout někdy kolem stého kilometru,“ připomněl Petr Vabroušek, jenž si po kole vypracoval osmiminutový náskok na Bryndu. Další skupina na něho ztrácela už 17 minut.

Závěrečný maraton probíhal na zvlněné trati a Vabroušek si v něm už pouze hlídal vítěznou pozici. „Tento závěrečný úsek závodu jsem zaběhl v čase 3:00:34, což mi v cíli zajistilo dostatečný náskok na ostatní medailisty,“ konstatoval spokojený Vabroušek.

(hot)