Malenovický Ironman ovšem už dnes startuje na Novém Zélandu další sezonu vdlouhém triatlonu, kam se vpondělí a vúterý po pětačtyřiceti­hodinovém letu přesunul přes Vídeň, Londýn a Sydney.

„Závod na jižní polokouli se koná uměsta Queenstownu ve Wanace. Wanaka je městečko sasi deseti tisíci obyvateli. Plave se vledovém jezeře svelmi studenou vodou, kolem třinácti stupňů. Cyklistika iběh je vedená po náročném kopcovitém profilu. Teploty se tam pohybují od ranních patnácti stupňů do odpoledních zhruba 30°C. Slunce je tam velmi intenzivní,“ přibližuje prostředí svého prvního Ironmanu letošního roku Vabroušek, jemuž by měl těžký profil trati již tradičně vyhovovat.

„Vúvodním podniku sezony bych měl určitě zužitkovat skvělé tréninkové podmínky, které mi už několik měsíců vytváří ve zlínských lázních, kde téměř denně kombinuji plavecký trénink se spinningem. Obzvlášť při spinningu si dávám hodně do těla, což se pak pozitivně projevuje jak při cyklistice, tak při běžecké části Ironmana,“ předpokládá, že kvalitní přípravu zúročí, železný muž zMalenovic ina Novém Zélandu.

Vabroušek si ve Wanace věří, neboť tam vloni zvítězil. „Vodu chci opustit spřijatelnou ztrátou na co nejlepší pozici. Na čelo pak zaútočím už vprůběhu cyklistiky,“ líčí osvědčené taktické záměry Petr Vabroušek, kterému však bude dělat společnost velmi silná konkurence.

„Kromě vloni druhého Australana Grangera budou na startu ivítěz loňského Ironmanu Kentucky další Australan McDonald a domácí vítěz Ironmanu Kanada Dragstra. To budou hlavní překážky na cestě kprvenství,“ uzavírá Vabroušek.