,,Ocenění v nové kategorii, za kterým stojí spousta práce a velkého nasazení, si moc vážím. Zároveň je to však velká motivace v budoucnu se ještě zlepšovat,“ uvědomuje si ovšem Grebik.

Vsetínský triatlonista v barvách Zlína si letos může zaknihovat spoustu povedených závodů.

,,Nejvíc si vážím vítězství v závodu v Evropském poháru juniorů v Liévinu ve Francii. V tomto podniku se mi podařilo prosadit se i mezi dospělými a získat tak první body do evropského žebříčku. Bez větších chyb se mi povedl také Evropský pohár v Táboře. Na jihu Čech jsem obsadil druhé místo. V průběhu sezony jsem ještě získal zlato v Evropském poháru juniorů ve slovinském Bledu, bronz v Žilině a v Záhřebu v Chorvatsku jsem byl čtvrtý. Potěšila mě i obhajoba prvenství ve Valachy Manovi,“ vypočetl největší úspěchy v roce 2019 Radim Grebik.

Ten ani na podzim příliš neodpočíval. Už v polovině října zahájil přípravu na sezonu 2020. ,,V ní mně čekají dva vrcholy. Mistrovství Evropy juniorů v estonském Tartu a mistrovství světa juniorů v Edmontonu v Kanadě. Uvidím ale, jestli se mi všechno vzhledem ke studijním povinnostem podaří skloubit,“ plánuje český triatlonový talent roku 2019 Grebik.