Štěrbová v něm dosáhla ve finálovém závodu složeném z 300 metrů plavání, 9 kilometrů cyklistiky a 2 kilometrů běhu, výsledného času 26:45, stříbro brala za čas 26:52 Kateřina Hadravová (Triathlon Team Tábor), třetí místo obsadila Edita Pozlerová (OMT, 27:09).

Úspěšné byly také další zlínské triatlonistky. Vanda Křížová skončila čtvrtá (27:16), Lucie Miklišová (27:42) sedmá, Nikola Chovanečková (28:21) desátá a Tereza Svobodová (31:30) jednadvacátá.

,,Hned v úvodním plavání jsem si na první příčce vypracovala mírný náskok a ten se mi dařilo držet před skupinkou několika pronásledovatelek také na kole. V závěrečném běhu se pak ke mně Katka Hadravová přibližovala, pobyt na vítězné pozici jsem však až do cíle uhájila,“ prozradila Štěrbová.

,,Jak jsem si to ve finále super sprintu naplánovala, tak se mi to podařilo. Do závodu jsem dala úplně všechno a to bylo pro mě to nejdůležitější. A že to stačilo na titul, tak to byl příjemný bonus. Myslela jsem si totiž, že mě na kole největší soupeřky dojedou a v běhu mě Katka Hadravová doběhne, protože náskok na prvním místě nebyl velký,“ potěšil zisk zlaté medaile Michaelu Štěrbovou.

V Příbrami v super sprintu o český titul bojovali také muži. Mezi nimi už se reprezentantům Titan Trilife Zlín tolik nedařilo. Ve finálovém závodu skončil Šimon Michálek (24:28) osmý, Jakub Mittner (24:34) devátý, Mikis Kotopulos (25:18) čtrnáctý a jeden z favoritů Filip Václavík (25:20) patnáctý. Zlato bral za čas 24:10 Jakub Homola (Triathlon Team Tábor).