Rozhodne o tom poslední kolo skupiny o udržení příští týden.

„Po středečním zajištění záchrany z holek asi vše spadlo a zápas podvědomě vypustily. Již nehrály koncentrovaně, v potřebném nasazení a zodpovědnost,“ označil za klíčové kouč Zlína Martin Spuchlák.

„Naše mentalita je na takové úrovni, na jaké je.“

Hanačky na Valašsku prakticky dominovaly od první do poslední minuty, lépe bránily, byly přesnější v koncovce.

Lenka Hradilová
Loučící se Hradilová: Asi budu hrát fotbal a pojedu do zahraničí

„Moc jsme jim chtěly ukrást pátou příčku a oproti loňsku si polepšit. Ale nějak se nedařilo. Asi to už holky podvědomě vypustily,“ krčila rameny zklamaná spojka Gabriela Nygrýnová.

„Do Písku nechceme jet jen na výlet, ale užít si zápas a dovézt všechny body. Nechceme se na to úplně vyprdnout,“ slíbila Nygrýnová.

Se sportovní kariérou se v sobotu před domácím publikem rozloučily domácí Lenka Benedíková, Lenka Hradilová a překvapivě i Gabriela Nygrýnová.

„O prvně jmenovaných jsme to věděl, u Gabči je to pro mě trochu novinka,“ přiznal slovenský kouč domácích.

„Já jejich rozhodnutí nezatracuji, třebaže jsou ještě mladé, ještě toho mohly hodně dokázat. Když bude některé házená chybět, může se vrátit, dveře mají otevřené!“ vzkázal Spuchlák.

Hanačky po zápase ve Zlíně slavily.

„Náš výkon byl podpořen velmi dobrou obranou. Vše z ní vycházelo, v útoku se dařila spolupráce s pivotem a střelba ze střední vzdálenosti. Dařilo se hlavně Hurychové na spojce. Myslím, že i psychický stav družstva byl lepší než u domácích. Děvčata hrála s chutí a velmi si to užila,“ potvrdila trenérka ZORY Olomouc Michaela Janotová.

Jan Kameník
Chceme se ještě jednou představit na našem stadionu, přeje si Kameník

ZLÍN – OLOMOUC 22:29 (9:15)

Nejvíce branek: Jagodič 4/2, Nygrýnová 3, Mizerová 3, Záhorová 3 - Hurychová 6, Salčáková 6, Kašpárková 5/1. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/1. Vyloučení: 3:4. Diváci: 100.

DALŠÍ VÝSLEDKY české části MOL ligy – finále: Slavia Praha – Most 24:27 (14:15), stav série 0:1. O 3. místo: Veselí n. M. - Sokol Poruba 25:23 po sedmičkách (21:21, 10:8), stav série 1:0.