Reprezentant Valašských Klobouk v podniku zařazeném do české série Senior’s Tour 2021 na antuce ve Frýdlantu nad Ostravicí v základní skupině porazil domácího Jaromíra Tomise, Aleše Rybáka z Lipníku nad Bečvou a Petra Poláška (Ostrava). V pavouku pak v semifinále zdolal Mariana Dobrotku ze Sidonie 6:4 a ve finále si poradil opět s Jaromírem Tomisem (Frýdlant nad Ostravicí) 6:0.

,,S Dobrotkou to byl můj nejtěžší zápas v turnaji. Oba se dlouho dobře známe. Marian postavil taktiku na dlouhých balónech k základní čáře. Tím chtěl eliminovat můj postup k síti. Soupeře ze Sidonie jsem ale nakonec udolal větším důrazem v závěru utkání. V této fázi střetnutí jsem byl ve výměnách odvážnější a vycházela mi také sázka na risk,“ upozornil Jan Nahodil.

Ve finále už to byla spanilá jízda valašskoklobouckého tenisty.

,,S Tomisem jsme se utkali už v základní skupině, kde jsem si domácího hráče otestoval. V souboji o prvenství jsem pak sbíral body přes bekhend matadora z Frýdlantu nad Ostravicí. V partii o první příčku se mi rovněž dařil přechod na síť, kde jsem výměny úspěšně zakončoval,“ pochvaloval si Nahodil.

Na severu Moravy se regionálním tenistům dařilo také v Soutěži Open. V ní ve finále Martin Komínek (Rožnov pod Radhoštěm) udolal Josefa Hnaníčka ze Štítné nad Vláří 7:5, 4:6, 10:8.

,,Zápas byl od začátku do konce vyrovnaný. Nakonec jsem v něm byl šťastnějším hráčem. V supertiebreaku jsem měl také štěstí. Klíčové však bylo, že se mi na konci utkání dařily prohozy,“ potěšil Martina Komínka úspěch na frýdlantské antuce.