„Stanovil tak nový rekord desetiletého žactva ve zlínské historii. Kryštof je veliký talent. Závodnímu plavání se věnuje pouhé tři měsíce a dosahuje již takových výsledků," upozornila trenérka sportovních tříd tradičního Plaveckého klubu Zlín Magda Teplá.

Turza se prosadil pátým místem i na dvojnásobné trati, na níž si zlepšil svůj osobní rekord o plných osm sekund.

„A do budoucna se i na této distanci ještě zlepší," tuší Teplá. Za zmínku podle ní stojí i další páté pozice v podání Diany Zuzaníkové na motýlkářské padesátce a štafety žáků i žaček na trati 4×50 metrů polohový závod.

Nový Zlínský plavecký klub se mohl zásluhou Martina Ráčka těšit ze zisku dvou medailí na prsařských tratích. Na padesátce jej porazil pouze Turza, na stovce pak vybojoval bronz. Na polohové dvoustovce přidal páté místo.

Kryštof Turza (uprostřed), mistr Moravy 10-letého žactva v plavání.  „Oproti letnímu poháru tak ještě vylepšil své předchozí výsledky," uvedla trenérka nového Zlínského plaveckého klubu Mariana Polišenská.

Té udělala radost také Nikol Lissová, která skončila na padesátkách prsa a volný způsob shodně šestá. Dívčí štafeta na 4×50 metrů volný způsob obsadila páté místo.

V Prostějově zase plavali o medaile jedenáctiletí žáci. Nejvíce vynikla Michaela Gogelová z tradičního Plaveckého klubu Zlín, která získala bronzovou medaili na prsařské dvoustovce. Na poloviční distanci pak skončila těsně pod stupni vítězů. Podobně dopadla i štafeta žaček v disciplíně 4×50 metrů polohový závod.

Bramborovou medaili v závodě 800 metrů volný způsob vybojoval na Hané i Vojtěch Kordač z nového Zlínského plaveckého klubu.

„Svůj dva týdny starý osobní rekord z kvalifikačního oblastního přeboru vylepšil o dalších 26 vteřin," vypíchla Polišenská s tím, že na poloviční trati přidal ještě šesté místo.