V tamní zrekonstruované hale se blýskla výtečným výkonem. Brněnská rodačka překonala laťku ve výšce 450 centimetrů, čímž vylepšila rekord haly i mítinku.

Členka USK Praha navíc splnila limit na halové mistrovství Evropy a společně s dalšími českými reprezentanty se na začátku března představí ve skotském Glasgow.

„Chtěla jsem se vrátit na nějakou úroveň, jinak bych se na to asi vykašlala. Jsem ale ráda, že to vyšlo i na tomto jiném povrchu,“ radovala se Maláčová.

Čtyřnásobná mistryně republiky se pokusila zdolat také 456 centimetrů, ale po druhém neúspěšném pokusu své snažení předčasně ukončila. „Došly mi síly,“ přiznává.

„Je pravda, že na trénincích skáču hodně skoků, takže jsem si myslela, že to vydržím. Zapomněla jsem ale na ten závodní adrenalin, že energie vyprchá dřív,“ přidává s úsměvem známá sportovkyně, která měla z otrokovického mítinku respekt.

Dlouho nezávodila, zaskočily jí také netypické podmínky.

„Den před závodem jsem se trochu lekla, když jsem viděla, na čem budu skákat,“ přiznává. Obzvláště se speciálním povrchem se musela nejprve seznámit.

„Vůbec jsem ho neznala. Přišlo mi, že to strašně klouže a že ani tretry se nezabodávají. Taky jsme dostaly speciální hřebíky. Nakonec to ale bylo dobré,“ usmívala se nová rekordmanka tradičního moravského mítinku, která si od pořadatelů vysloužila také dárky a speciální finanční prémii.

Jaroslav Budek
Otrokovice jsou bez starosty. Budek na post rezignoval

Druhá v Otrokovicích skončila juniorská mistryně světa Amálie Švábíková, třetí byla mladičká Rebeka Šilhánová.

„Závod hodnotím pozitivně. Jsem spokojená. Trošku jsem se bála toho povrchu, protože tady není tartan. Bylo to však velice rychlé. I když tady byl mělký šuplík, tak se mi skákalo velmi dobře,“ uvedla Švábíková.

Česká atletická naděje se stejně jako Maláčová pokusila na Moravě splnit limit na evropský šampionát, výkon 435 centimetrů jí ale nestačil.

„Moc jsme tomu v Otrokovicích nevěřila. Nic ale nevzdávám,“ burcuje.
Souboj tyčkařů ovládl Jakub Vítek.

Atraktivní závod výškařek si podmanila Američanka Tynita Townsendová, která na druhý pokus zvládla 187 centimetrů. Druhá byla Mexičanka Ximena Esquievelová, třetí příčku obsadila Priscilla Fredericková z exotického státu Antigua and Barbuda.

Mezi výškaři dominoval Vadim Kravčuk. Ukrajinský závodník se přehoupl přes laťku ve výšce 215 centimetrů. Stejný výkon si připsal také druhý Malajsijec Nauraj Randhawa. Duel o bronz patřil Matyáši Daleckému z Kolína, čtvrtý byl Argentinec Layoy.

V dálce mužů triumfoval Milan Pírek, mezi ženami byla nejlepší Lotyška Mara Grivaová.

Trojskok, který se poprvé konal jako Memoriál Josefa Sečkáře, podle očekávání patřil hvězdnému Rumunovi Marianu Opreovi.

Stříbrný olympijský medailista z olympijských her v Aténách 2004 a bronzový muž z mistrovství světa 2005, který má osobní rekord 17.81 metru, se sice ke svému nejlepšímu výkonu nepřiblížil, ale výkon těsně přes šestnáct metrů favoritovi nakonec stačil.

Hokejisté Zlína (ve žlutých dresech). Dominik Lakatoš.
Spící talent probudili. Teď se Lakatoš vrací do Liberce. Děkuji Zlínu, vzkazuje

Trojskokanská legenda zdolala také druhého Ondřeje Vodáka a třetího Slováka Jána Šubu.

Jeho reprezentační kolegyně Dana Vejďáková vyhrála závod trojskokanek, když nejlepší výkon měl hodnotu 13.11 metru. Stříbro urvala Ukrajinka Tatiana Holovčuková, bronz brala Rumunka Iuliana Aniteiová.

Na jubilejním dvacátém ročníku se představili atleti z dvanácti zemí světa. Součástí obnoveného mítinku byly také školní přebory a souboje dětí z atletických přípravek.