Jednadvacetiletý útočník Panterů Lukáš Pešat po příchodu z Vítkovic naplňuje představy vedení klubu i trenéra Karla Ševčíka a okamžitě se zařadil mezi klíčové hráče moravského celku. „Samozřejmě jsem moc rád, když mohu týmu pomoct, ale body pro mě nejsou zásadní. Hlavní jsou týmové úspěchy a zisk tří bodů,“ říká Lukáš Pešat, který v letošním ročníku superligy vyniká milimetrovými přihrávkami a přesnými pasy. „Vždycky jsem byl spíš nahrávač než střelec. Taky mě doma od mládí učili, že hezká přihrávka je za dva góly,“ usmívá se Pešat. „Ale spíš se na hřišti snažím situaci vyřešit co nejlépe tak, aby padl gól,“ vysvětluje.

Kopřivnický rodák přišel z týmu vicemistra republiky do skromnějšího moravského celku, ambice a nároky si ale vzal z Ostravy s sebou. „Do každého zápasu jdu s tím, že chci vyhrát. Takže nehraji na nějaký postup do play-off nebo něco podobného. Prostě chci hrát superfinále a vyhrát ho,“ tvrdí sebevědomě Pešat.

Oba kluby ale moc srovnávat nechce. „Ve Vítkovicích se trénuje a hraje trošku jinak. I když třeba hráči nemusí být tak šikovní, věří si na každého a v tom je jejich síla,“ upozorňuje Pešat. „Samozřejmě jejich první pětka je letos opravdu skvělá,“ pokračuje. „Otrokovice nemají tak širokou základnu hráčů, ale musím vyzdvihnout úžasné fanoušky. Je neskutečný zážitek před takovými lidmi hrát a za to jim patří obrovská poklona,“ vyzdvihuje.

Šikovný útočník potěšil věrné příznivce i ve víkendovém duelu s pražskými Bohemians. Jednadvacetiletý forvard se na obratu a divoké výhře 6:4 podílel vedoucí brankou a dvěma gólovými přihrávkami. „Zápas hodnotím pozitivně. Bohemka má v kádru hodně mladých a šikovných hráčů. Věděli jsme, že to nebude jednoduché,“ říká Pešat. „I když soupeř vedl, hra byla pořad vyrovnaná, šance měly oba týmy. Byla jen otázka času, než nějaký gól padne. Díkybohu se to povedlo nám,“ pokračuje v hodnocení.

Podle otrokovického florbalisty víkendovou bitvu rozsekly přesilové hry. Rozhodující moment paradoxně přišel v pětiminutové početní výhodě Pražanů. Panteři se v dlouhém oslabení nejenže ubránili, ale dokonce vstřelili vítězný gól. „Oslabení je hodně o tom, kolik střel zblokujeme a jak nás drží náš skvělý brankář,“ říká Pešat.

Zatímco ve čtyřech se Otrokovicím poměrně daří, hru v početní výhodě musejí Panteři ještě pořádně secvičit. „Přesilovky moc netrénujeme. Máme je nějak domluvené, ale zatím se nám to moc nedaří,“ ví otrokovická padesátka.

Celek ze Zlínska si i tak letos v superlize udržuje slušnou formu a v tabulce po devíti kolech okupuje šestou pozici. „Výsledky jsou zatím podle očekávání,“ říká Pešat. Toho pořád hodně štve poslední venkovní porážka v Praze se Spartou. „Na soupeře jsme rozhodně měli,“ uvědomuje si s odstupem času jednadvacetiletý forvard.

Nyní čeká Pantery výjezd do Ostravy, kde se pokusí urvat tři body. Superligový duel se hraje v sobotu od sedmnácti hodin.