„O to je naše motivace uspět větší," potvrdil hrající kouč Zlína Zdeněk Julina.

Stejně jako před týdnem na východě Čech byla k vidění taktická bitva, kde dominovaly obrany. „Ani nyní moc šancí k vidění nebylo, gólmani dominovali. Na první branku ještě soupeř dokázal odpovědět. Ale když na začátku druhé půle po chybě obrany gólman Soukeník chytil penaltu soupeře, tento moment nás psychicky nastartoval a z velkého důrazu a tlaku jsme vytěžili dvě rozhodující trefy Ulmanem," oddechl si Julina.

Že by ale Zlíňané měli vyhráno, si zkušený kouč nemyslí. Stejně jako v předešlých utkáních očekává vyrovnaný a tuhý boj do posledních vteřin. „Je až neuvěřitelné, kolik šancí se v našich vzájemných soubojích pálí," kroutí ještě teď hlavou trenér, který nemá v plánu měnit poslední vítěznou sestavu. „Naší malou výhodou je, že můžeme zátěž rozložit na desítku hráčů, které žene kupředu zdravá rivalita. V sobotu se tedy pokusíme navázat na vše dobré z minulého utkání a opět se zaměříme na taktické věci, které ještě více rozvineme, abychom uspěli. Všichni moc toužíme pošesté v řadě si zahrát Final four," dodal odhodlaně Zdeněk Julina.

SMR PLUS ZLÍN – POLIČKA 3:1 (1:1)

Branky: 10. Hnilo, 26. a 29. Ulman – 14. Král. Stav série: 1:1. Zlín: Zelík – Haloda, Kutra, Krčmář, Hnilo, Julina, Chvíla, Velev, Kovář, Slobodian, Ulman, Soukeník.

DALŠÍ VÝSLEDKY čtvrtfinále play off: Větřní – Chemcomex Praha 2:7 (konečný stav série: 0:2), Jilemnice – Brno 2:3 (konečný stav série:0:2), Stonava – Nový Bor 6:1 (konečný stav série:2:0).