„Propadli jsme efektivitou servisu. Nebyli jsme schopní si pořádně přihrát. Naopak domácí z nás udělali trhací kalendář,“ zlobil se zlínský trenér Roman Macek. „Když si pořádně nepřihrajeme, těžko se volejbal hraje. Naše přihrávka byla dětinská,“ přidal naštvaný kouč.

Moravané se na severu Čech nedokázali vypořádat s plachtícím podáním protivníka. „Fungovalo nám po celý zápas,“ těšilo domácího nahrávače Luboše Bartůňka, jenž byl právem vyhlášen nejlepším mužem pondělního duelu.

Důležitý byl hned úvodní set. Fatra nezvládla dramatickou koncovku a znervózněla. Naopak Severočeši se uklidnili a před televizním kamerami protivníka přehrávali. Ústí kromě výborného Bartůňka tradičně táhl také univerzál Filip Kramár. Domácí kapitán si proti Zlínu připsal devatenáct bodů a potvrdil pozici nejvíce bodujícího hráče celé extraligy. Dobře ale hráli i další ústečtí volejbalisté.

Všechno pramenilo z podání soupeře. Nedokázali jsme domácí tým zatlačit kvalitním servisem. Naopak domácí nahrávač Bartůněk si s námi dělal, co chtěl. Ústí hrálo odvážně, ostře,“ uvedl hostující blokař Michal Čechmánek.

Fatra občas kontrovala tvrdými smeči, ale k sérii několika bodů v řadě, která by jí pomohla k obratu, se nezmohla. „Jsem rád, že jsme hlavně otočili koncovku prvního setu. Další dva sety už byly v pohodě,“ tvrdí Bartůněk.

Spokojený byl i kouč Ústí Petr Brom. „Klukům chci pogratulovat. Předvedli koncentrovaný a disciplinovaný výkon. Pomohl nám první set, který byl takový odrazový můstek pro zbytek zápasu. Pak už kluci plnili taktické pokyny a Zlín drželi pod tlakem,“ prohlásil do kamery.

Tři body Brom přisoudil především poctivosti a bojovnosti. „Už jsem to říkal předtím. Nemám v týmu žádné superhvězdy. Kluci jsou ale poctiví a hlavně chtějí, což je na nich vidět,“ tvrdí domácí trenér, který pochválil také hlučné diváky. „Lidé vytvořili perfektní atmosféru,“ dodal Brom.

Zlínští volejbalisté musejí na jednoznačnou porážku rychle zapomenout. Už v úterý je totiž čeká čtvrtfinálová odveta Českého poháru proti Karlovarsku. Šance na postup je však mizivá, neboť Fatra doma v úvodním zápase prohrála 0:3. V sobotu pak Mackovi svěřenci doma v rámci extraligy vyzvou favorizovaný Liberec.

Uniqa volejbalová extraliga mužů, dohrávka 18. kola –

SK Volejbal Ústí nad Labem – Fatra Zlín 3:0 (24, 22, 19)

Nejvíce bodů: Kramar 18, Vanags 14 Voth 11, Vodvárka 9, Tibitanzl 8 – Kolář 15, Čechmánek 10, Vašíček 7, Motyčka 6, Barták 4. Rozhodčí: Jaromír Kořenek, René Činátl. Čas: 78 minut. Diváků: 700.

Zlín: Čechmánek, Motyčka, Vašíček, Barták, Kolář, Navláčil, libero Bláha. Střídal: Kittel, Varous, Adamec, Truong.

1. České Budějovice 18 16 2 51:11 48
2. Kladno 18 16 2 51:22 46
3. Liberec 18 15 3 47:14 45
4. Karlovarsko 18 15 3 48:13 43
5. Brno 17 9 8 31:27 28
6. Příbram 18 8 10 30:33 26
7. Ostrava 18 8 10 29:36 24