„Čekal jsem, že dostanu víc prostoru v zápasech, ale jako nováček musím být spokojený i za polovinu zápasu s Finskem. Hlavně v utkání se Švýcarskem jsem za nepříznivého stavu čekal, že zasáhnu do zápasu, ale kluci začali náskok stahovat a už nebyl důvod dělat změny v sestavě," řekl čerstvý florbalový reprezentant Lukáš Uhrinovský.

Jak proběhlo přijímání do reprezentace?

Když prohlásil kapitán Marek Deutsch, že bude odpoledne týmová porada na náměstí v České Lípě, tak jsem tušil, že se na nás na nováčky něco chystá. Všichni nováčci jsme si stoupli na kašnu a zpívali hymnu. Vděčnými diváky byli ostatní reprezentanti a také hráči Mladé Boleslavi, kteří si to nenechali ujít.

Co jste si vzal od nejlepších světových florbalistů?

Zjistil jsem, že zápasy na mezinárodní úrovni jsou ještě o dost rychlejší než extraliga. Na hřišti pak musíte daleko rychleji přemýšlet. Výrazný rozdíl jsem viděl v pohybu hráčů bez míčku. Víc se běhá a pořád se někdo nabízí na přihrávku.

Český výběr dosáhl historického úspěchu a s ním budete spojen i vy. Čekal jste to?

Jako nováček jsem vůbec nevěděl, jak budou zápasy probíhat a v jaké formě jsou jednotlivé reprezentace. Na spoluhráčích bylo vidět, jak moc jim na výsledcích záleží. Hrálo se doma a tím to snažení bylo ještě umocněno. Na hřišti jsme nic nevypustili. Výkon, jaký podal tým proti Švédsku, jsem nikdy neviděl a musel jsem před spoluhráči smeknout.

Stihli jste vítězství na turnaji oslavit?

Nestihli. Hned večer po turnaji jsme se rozjeli do svých domovů.

V České Lípě byla skvělá divácká kulisa. To jste se musel cítit jako doma při zápasech Panterů…

Máte pravdu. Organizátoři dělali maximum pro to, aby hala byla plná. Reprezentace diváky dokázala přitáhnout. V České Lípě mají lidé florbal rádi. To při zápasech dokázali.

Byl to test před mistrovstvím světa. Jak velké máte šance udržet se v kádru reprezentace?

Svou šanci odhaduji na padesát procent. Teď musím na sobě makat a nic nevypustit. Reprezentačnímu kouči musím ukázat, že si nominaci zasloužím. Na mistrovství světa bych se chtěl určitě podívat. Trenér říkal, že na každé místo má dva hráče, takže to bude velký boj.

Co vám bude navždy připomínat premiérový reprezentační star­t?

Přivezl jsem si jenom florbalový míček. Veškeré vybavení jsme po turnaji museli bohužel vracet.

Jak bude vypadat příprava na další extraligový ročník?

Zatím neznám přesný termín zahájení letní přípravy. Určitě to bude podobné jako v loňském roce. Pokud se budeme znovu chtít dostat do play off, tak musíme máknout, protože nám odešlo hodně hráčů. Bude to těžké.

V otrokovickém klubu zůstal trenér Daniel Folta, který bude působit i v roli sportovního ředitele. Co říkáte na jeho rozhodnutí?

Slyšel jsem, že dostal nabídku z Vítkovic, a proto mě zpráva o tom, že Dan zůstává u nás, strašně moc potěšila. Udělal s námi strašně velký kus práce.

Nedostal jste jako čerstvý reprezentant nabídku z jiného extraligového klubu nebo zahraničí?

Nedostal. Já jsem v Otrokovicích spokojen a v klubu se mně moc líbí.