„Naši fanoušci připraví florbalové peklo, už teď mi při tom pomyšlení naskakuje husí kůže. Jestli to vůbec hala vydrží. Poženou nás kupředu a my je nechceme zklamat," slibuje za celý tým útočník extraligisty Jaroslav Vaněk.

Autor tří branek v sérii se trefil i ve středu, když gólem na 5:2 definitivně zlomil odpor Pražanů. „Žádné velké oslavy se nekonaly, zítra musíme do práce a škol, to nás smích hned přejde. Na doporučení kondičního trenéra jsme coby jonťák ale měli povolené jedno pivo na místě a jednoho lahváče do autobusu," smál se po utkání od ucha k uchu kanonýr. „Od čtvrtka ale již budeme mít šestý zápas v hlavě. Moc dobře víme, že klišé o nejtěžším posledním kroku je pravdivé, nesmíme nic podcenit," hřímá.

Právě týmovost a větší touha po vítězství je největší rozdíl mezi oběma čtvrtfinalisty. „Diametrální rozdíl je také v gólmanech. Takový výkon, co předvedl Radovan, jsem už dlouho neviděl. Klobouk dolů," smekl Vaněk.

„Naopak u Pražanů jsem si už o víkendu u nás všiml, jak po blbých gólech se po Zichovi spoluhráči blbě dívají. Oni mu nevěří, nejsou si jistí vzadu, což je ubíjí," potěšilo útočníka. „Nepůsobí týmově! Zatímco my máme rozcvičku společnou, oni každý sám," dodal na dokreslenou. „Ve středu je navíc zchladil náš rychlý první gól.

Panteři potvrdili, že mají vyrovnanější tým, kdy každý je schopen zaskočit za kohokoliv. „Ideální stav. Vždyť během devíti dnů jsme odehráli již pět zápasů, což je hodně i pro hráče NHL, natož pro nás amatéry. Už jedeme na krev!" přiznal útočník.

„Síly dochází všem. Když je ale potřeba, na dvě tři střídání si odpočinu, vím, že výkon to neovlivní. Po sobotě si dávali majzla na Marka Matejčíka, ale dnes jsme jim ukázali, že nebezpečí číhá od kohokoliv. To je skvělé!" raduje se tahoun druhé lajny.

Jeden z nejzkušenějších hráčů Panterů jako jediný v každém ze čtvrtfinálových duelů proti Chodovu zaznamenal kanadský bod.

„Nebudeme nic nalhávat, jsou to zkušenosti. Vybrat si ten správný moment. Když to tým potřebuje, dát nahrávku a dát gól. Od toho jsem tady," směje se od ucha k uchu Vaněk, jenž tak i nadále jde za svým střeleckým předsezonním cílem v podobě 20 branek. „Stále mi kvůli dlouhé pauze chybí 12 tref. Ale pokud postoupíme do semifinále, můj cíl platí stále," potvrdil.

Jediné, co jej naoko trápí, jsou stále delší vousy. Celý tým drží dohodu a do vyřazení se neholí. „Už mě škrábou, svědí, nejsem na to zvyklý, docela mě to štve. Co bych ale nevydržel. Naopak někteří mladí jsou jako holátka, bohužel si vousy nechtějí namalovat ani nalepit," zlobí se naoko Vaněk.

„Pokud uspějeme, máme pro fanoušky v tomto směru překvapení," slíbil útočník, který i přes velkou euforii je rozhodnut po sezoně skončit.

„Zdraví rozhodne, ale už jsem hodně nalomený. Možná by mi pomohlo pokecat s hokejovým kapitánem Zlína Petrem Čajánkem, který prý nyní také hledá motivaci po každé sezoně," směje se útočník Panterů.