„Do závodu jsem vstoupil spíše opatrně se snahou vyvarovat se chyb. To se mi i přes dvě asi 15sekundová zaváhání dařilo až do 14. kontroly, kdy jsem se pohyboval kolem šestého místa,“ popsal začátek sprinterského klání zlínský reprezentant.

Zde se však lámal chleba. „Bohužel jsem odbočil po špatné cestě a než jsem si chybu uvědomil a vrátil se na správnou trasu, ztratil jsem kolem jedné minuty, a tím pádem i šance na úspěch,“ posteskl si Hradil, který se dopustil ještě jednoho menšího zaváhání těsně před cílem.

Devítikilometrový sprint tedy skončil na 16. místě se ztrátou 2:07 minuty na vítězného Australana Adriana Jacksona. „Celkově pro mě byl můj výkon zklamáním a určitě jsem chtěl dosáhnout lepšího umístění. Orientační sporty jsou však o chybách a kdo jich dopouští, nemůže pomýšlet na přední umístění,“ uvědomuje si 24letý sportovec.

V pondělí měli účastníci mistrovství světa volný den, v úterý je čekal závod na střední trati. Zde Hradil obhajoval stříbrnou medaili z loňska, nakonec dojel jedenáctý.